• COVID 19

• ZASADY FUNKCJONOWANIA SZKOŁY PODSTAWOWEJ W BONINIE W CZASIE EPIDEMII

• ZASADY FUNKCJONOWANIA SZKOŁY PODSTAWOWEJ W BONINIE

W CZASIE EPIDEMII

1. Na terenie szkoły obowiązują ogólnie przyjęte zasady, ustalone przez GIS, MEN, MZ.
            2. Najważniejszą zasadą jest zachowanie bezpieczeństwa zarówno swojego, jaki i innych osób, przebywających na terenie placówki.
            3. Uczniowie korzystający z dojazdów organizowanych przez Gminę Manowo są zobowiązani do korzystania z maseczki podczas jazdy autobusem.
            4. Do budynku szkoły nie mogą wchodzić rodzice/opiekunowie dzieci, osoby trzecie.
            5. Dzieci będą odbierane przez pracownika szkoły przy wejściu do placówki i przekazywanie rodzicom po skończonych lekcjach, po zajęciach dodatkowych, zajęciach świetlicowych.
            6. Do odwołania zamknięte są szatnie, uczniowie nie zmieniają obuwia, a kurtki trzymają w wyznaczonym przez wychowawcę miejscu.
            7. Wszelkie sprawy szkole powinny zostać załatwione w jeden z następujących sposobów:

- za pomocą e-dziennika;

- poprzez wrzucenie korespondencji do skrzynki podawczej;

- telefonicznie – 94 342 17 87,

- mailowo na adres: szkola@szkolabonin.pl lub dyrektor@szkolabonin.pl

1. Rodzic/opiekun prawny, umówiony na spotkanie z pracownikiem szkoły, ma obowiązek zakrywać usta i nos oraz zdezynfekować ręce po wejściu do placówki.
            2. Do odwołania nie będą organizowane żadne wyjścia poza teren szkoły – np. kino, teatr itp. W przypadku pozaszkolnych konkursów, rodzic/opiekun prawny jest zobowiązany:

- dostarczyć zgodę na wyjście dziecka z nauczycielem na konkurs poza teren szkoły;

- osobiście zawieść i odebrać dziecko z miejsca konkursu.

1. Zasady obowiązujące podczas przerw:

- uczniowie mający lekcje na parterze korzystają z głównego wejścia, a uczniowie mający lekcje na I i II piętrze opuszczają szkołę wejściem bocznym;

- zaleca się noszenie maseczki w przestrzeni publicznej (toaleta, korytarz szkolny) - maseczki są własnością danego ucznia i nie wolno ich użyczać drugiej osobie;

- w miarę możliwości wszystkie przerwy dzieci spędzają na świeżym powietrzu, z wyjątkiem przerw pięciominutowych;

- przed każdą lekcją należy umyć ręce w łazience/zdezynfekować ręce;

1.  Zasady obowiązujące podczas lekcji:

- uczniowie siedzą na ustalonych przez wychowawcę miejscach;

- po wejściu do sali lekcyjnej uczniowie pod okiem nauczyciela dezynfekują ręce (szczególnie gdy zmieniona jest sala);

- dodatkowo po każdej lekcji w sali komputerowej dezynfekowane są klawiatury i myszki;

- zaleca się prowadzenie lekcji przy otwartych oknach, przy niesprzyjającej pogodzie należy wietrzyć salę po każdej lekcji;

- sale lekcyjne są otwierane 10 minut przed pierwszą lekcją.

1. Zasady korzystania z biblioteki szkolnej:

- z uwagi na wielkość pomieszczenia uczniowie wchodzą do biblioteki pojedynczo;

- dopuszcza się oddawanie książek przez łącznika biblioteki (wyznaczony uczeń w klasach IV-VIII, w klasach I-III może to być wychowawca), ale w każdej książce musi być kartka z nazwiskiem i klasą ucznia, który wypożyczył dany wolumin.

1. W łazience mogą przebywać wyłącznie uczniowie korzystający z toalety lub myjący ręce.
            2. Codziennie pracownik szkoły będzie mierzył temperaturę wszystkim pracownikom szkoły i wybiórczo uczniom. Uczeń, u którego pojawią się jakiekolwiek oznaki chorobowe (kaszel, katar, gorączka), zostanie odizolowany w izolatorium i będzie musiał być niezwłocznie zabrany ze szkoły przez rodzica/opiekuna prawnego, który ma obowiązek odebrać telefon z numeru 94 342 17 87.