W zdrowym ciele zdrowy duch
7 listopada w naszej szkole na sali gimnastycznej odbył się dzień sportu promujący aktywność fizyczną. Uczestniczyli w nim wszyscy uczniowie.
Nie mogło obyć się bez konkurencji! Najpierw skakaliśmy na wielkiej dmuchanej gąsienicy. Chwilę później, podzieleni na grupy, ją turlaliśmy. Następnym punktem programu było skakanie w workach i tor przeszkód w okularach zniekształcających rzeczywisty obraz. Kolejnym zadaniem był „bieg płetwonurków” i jazda „Lazy cars”, która polegała na tym, że podczas jazdy nie mogliśmy odpychać się nogami, a jedynie rozpędzać auto sterując kierownicą. Potem ciągaliśmy się na kocach. Po pewnym czasie graliśmy w kółko i krzyżyk, co wymagało od nas sporych przemyśleń. Konkurencje prowadziło trzech animatorów. Były też nagrody! Wygrani dostali rakietki do tenisa stołowego z zestawem piłek, zaś przegrani – sportowy ręcznik. Na koniec każda klasa otrzymała dwa
Pasowanie na ucznia
„Idą pierwszaki, dawne maluchy, jeden w drugiego to same zuchy.”
26 października w naszej szkole odbyło sie uroczyste Pasowanie na ucznia . Ty razem juz oficjalnie przyjęliśmy do naszgo grona 14 nowych kolegów i koleżanek.
Pierwszaki zaprezentowały to, czego nauczyły sie przez pierwsze dni szkoły. Rodzice nie kryli wzruszenia, kiedy pani dyrektor z dumą każdego pasowała na ucznia. Ciężka praca włożona w przygotowanie wystepów dzieci sie opłaciła, gdyż ich występy zostały nagrodzone gromkimi oklaskami.
Duety skrzypcowe
20 października po raz drugi w tym roku szkolnym do naszej szkoły zawitała Agencja Kulturalno – Oświatowa „Artos”. Tym razem podczas godzinnego koncertu umuzykalniającego mogliśmy wsłuchać się w nastrojową muzykę skrzypcową. Trio, składające się z dwóch skrzypków i prelegenta, korzystając z nietypowego i oryginalnego repertuaru pokazało nam długą i ciekawą historię skrzypiec oraz sztuki lutniczej. Dodatkowo prelegent zapoznał nas z budową instrumentów smyczkowych, wskazał podobieństwa i różnice w ich budowie oraz brzmieniu. Mogliśmy na żywo doświadczyć, jak dwoje skrzypiec pozbawione jakiegokolwiek akompaniamentu stworzyło fascynujące współbrzmienia i efekty wirtuozowskie.
Odwiedziny Doktora Dollitle
19 i 24 października uczniowie klas II A i II B uczestniczyli w lekcjach bibliotecznych. Tematyka zajęć skupiała się wokół lektury „Doktor Dolittle i jego zwierzęta”.
Podczas zajęć dzieci wykonywały wiele zadań związanych z lekturą. Korzystając z mapy świata rysowały trasę podróży Doktora Dolittle i jego przyjaciół przyjaciół Anglii i Afryki.
Dzień Edukacji Narodowej
14 października obchodzony jest Dzień Edukacji Narodowej. Uczniowie naszej szkoły także i w tym roku pamiętali o święcie nauczycieli oraz pracowników szkoły. Z tej okazji wychowankowie klas IV - VI, pod kierunkiem pani Olgi Karolewskiej, przygotowali krótki występ artystyczny, który rozbawił do łez wszystkich zgromadzonych.
Dzień papieski
Już po raz kolejny w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Papieskiego. Uczniowie klasy III A oraz III B pod opieką nauczyciela – katechety pani Sylwii Bukowskiej przygotowali inscenizację opowiadającą o życiu oraz dokonaniach papieża Jana Pawła II. Po przedstawieniu wszyscy obecni zaśpiewali ulubioną pieśń papieża Polaka „Barkę”. Podniosłości całej uroczystości dodawał galowy ubiór wszystkich uczniów i pracowników naszej szkoły.
Spotkanie z leśniczym.
12 października 2016 roku najmłodsi uczniowie z naszej szkoły: Dzieci z klasy I, IIa i IIb spotkali się z panią Renatą - leśniczym z Nadleśnictwa Karnieszewice.
Poznawaliśmy mieszkańców naszych lasów, ich wygląd, zwyczaje, dowiedzieliśmy jakie tropy zostawiają w lesie, jak mieszkają, czym się żywią. Teraz już wiemy, że sarna i jeleń to nie to samo, że jeże wcale nie lubią jabłek, a żywią się najchętniej owadami. Wiemy też, że borsuk jest czyścioszkiem i mieszka w bardzo uporządkowanej norze, a lisie nory są zaniedbane.
Średniowieczni goście
We wtorek 4. października do naszej szkoły przyjechała historyczna grupa rekonstrukcyjna. Podczas godzinnego pokazu, choć na chwilę mogliśmy przenieść się do epoki średniowiecza. W trakcie przedstawienia zaznajomiliśmy się z kulturą i obyczajami XVw. Między innymi mogliśmy znaleźć odpowiedzi na nurtujące nas pytania:
Park Miniatur i Gigantów
W piątek wybraliśmy się na Kaszuby do Stryszej Budy, gdzie każdy z nas mógł poczuć się jak jak Guliwer. Mogliśmy z bliska obejrzeć takie obiekty jak Statua Wolności, Mur Chiński, Biały Dom, Sfinks czy Krzywa Wieża z Pizy. Nie zabrakło także naszych polskich perełek: zamki z Bytowa, latarnie morskie, a także Bazylika Mariacka z Gdańska (największa murowana z cegły świątynia świata). Zaraz potem przenieślismy się w świat gigantów. Wszystko było olbrzymie... nawet na krzesło trzeba było się wspinać ! Dla niektórych był to pierwszy raz w samolocie. Każdy świetnie się bawił i nikomu nie chciało się wracać do domu.
Mistrzowie pięknego czytania
W dniu 28.09.2016r. w Bibliotece w Manowie odbył się VX edycja Gminnego Konkursu „Mistrzowie pięknego czytania”. W tym roku uczestnicy musieli zmierzyć się z twórczością Henryka Sienkiewicza. W ten sposób organizatorzy uczcili 100. rocznicę śmierci pisarza.
W manowskiej bibliotece stanęło ze sobą w szranki 35 uczestników – uczniów szkół gminy Manowo. Naszą placówkę dzielnie reprezentowało 10 uczniów. Po burzliwych obradach, jury wyłoniło zwycięzców, wśród których znalazły się dwie uczennice naszej szkoły – Ines Drożdż (klasa IV – 3 miejce) oraz MartaUrbanowicz (klasa V - wyróżnienie).
2. charytatywny bieg PKO
Biegajmy razem
Start w imprezie pod nazwą Sport Generacja dał naszej szkole przepustkę do 2. PKO Biegu Charytatywnego .
W sobotę , 17 września 2016 r. na 12 stadionach w Polsce odbyły się takie biegi. Nasze sztafety biegały na stadionie Bałtyk w Koszalinie.
W Charytatywnym Biegu Młodych rywalizowało 7 szkół z Koszalina i okolic.
Sport generacja
Biegnij i ty!
No to RUSZAJ Z NAMI!
6 września 2016 uczestniczyliśmy w masowej imprezie zorganizowanej pod patronatem PKO BP na stadionie Bałtyk w Koszalinie. To biegi pod hasłem SPORT GENERACJA.
Wzięło w nich udział 30 uczestników z klas IV- VI z naszej szkoły i dziesięciu innych szkół podstawowych z Koszalina i Sianowa. Piękny, słoneczny dzień i wspaniała atmosfera były udziałem nas wszystkich.
Czas na wykopki
9 września uczniowie klasy IIIA I IIIB odwiedzili Zakład Nasiennictwa i Ochrony Ziemniaka w Boninie.
Dzieci poznały metody rozmnażania ziemniaków. Szczególne zainteresowanie wzbudziła metoda in vitro.
Uczniowie dowiedzieli się, że w Banku Genów przechowywanych jest 1400 odmian ziemniaków z całego świata. Najbardziej podobały się ziemniaki koloru czarnego przeznaczone np. do sałatek.
Godziny dzwonków
Środa 22.01.2025Kalendarz
brak danychGaleria zdjęć
brak danychZnajdź nas na Facebooku i bądź na bieżąco