• Wirtualne podróże

• W ramach projektu Wirtualne Podróże trzecioklasiści wykonali plakaty zachęcające do przeczytania książki "Afryka Kazika".

• Różowa skrzyneczka

• Od dziś dziewczęta naszej szkoły mogą korzystać z zawartości Różowa skrzyneczka, która znajduje się w damskiej toalecie. W razie konieczności uczennice naszej szkoły mają stały dostęp do niezbędnych artykułów higienicznych.Różowa skrzyneczka to ogólnopolski projekt, którego celem jest walka z wykluczeniem i tabu menstruacyjnym oraz ułatwienie dostępu do środków higieny osobistej podczas menstruacji. Idea jest prosta - w miejscach ogólnodostępnych umieszcza się specjalnie oznaczoną skrzynkę zawierającą środki higieny, z których - w nagłych przypadkach - mogą skorzystać kobiety. Oprócz sytuacji tzw. "awaryjnych", skrzyneczka ma także pomóc kobietom, które mają utrudniony dostęp do tego typu środków. Akcji przyswieca zasada: "Weź, jeśli potrzebujesz, zostaw jeśli masz nadmiar".

To inicjatywa Samorządu Szkolnego, która nie udałaby się bez wsparcia finansowego Rady Rodziców.

• W świątecznym nastroju

• 17 grudnia ostatni raz spotkaliśmy się w szkole przed przerwą świąteczną. W szkolnych murach rozbrzmiewały kolędy oraz zimowe piosenki. Po korytarzach roznosiły się zapachy potraw, przypominające o tym, że Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami. Większość klas wykorzystała ten czas na przedświąteczne spotkania lub wigilie. Świąteczną atmosferę można było dostrzec na każdym kroku.

• Z wizytą u Św. Mikołaja

• Przedświąteczne zmagania z tabliczką mnożenia w klasie III oraz efekty projektu Wirtualne Podróże . Tym razem trzecioklasiści złożyli wizytę św. Mikołajowi .

• Zbiórka stroików i zawieszek

• Uczniowie naszej szkoły jak zwykle nie zawiedli. Oto piękne ozdoby świąteczne przygotowane dla pensjonariuszy Hospicjum im. św. Maksymiliana Kolbego w Koszalinie.

• Konkurs na lampion adwentowy

• Miło nam poinformować, że uczennice naszej szkoły Agata Śliwa i Amelia Narodzonek w konkursie na Lampion Adwentowy organizowany przez Szkołę Podstawową w Manowie zajęły kolejno: III miejsce oraz wyróżnienie. Gratulujemy!

• Ho ho ho ho!

Chyba wszyscy byli baaaardzo grzeczni, bo pomocnice Mikołaja od rana miały pełne ręce roboty! Każdy uczeń szkoły otrzymał słodki upominek.

W klasie drugiej odbyły się zajęcia plastyczne. Zobaczcie jakie wykonano piękne prace!

• Pada, pada śnieg

• W piątek zima chyba zaskoczyła nas wszystkich, nie tylko drogowców. Na lekcjach wychowania fizycznego nie mogło zabraknąć zabaw na śniegu! Konkurs na najwyższego bałwana wygrały ex aequo klasy 8b oraz 6.

• Andrzejki

• Podróże literackie- Adam Mickiewicz

• W piątek 19 listopada uczniowie klasy VIIIa wzięli udział w spotkaniu autorskim on-line z autorką książek serii "Podróże literackie"- panią Agnieszką Zielińską, której pasją są podróze literackie śladami polskich poetów. Podczas 40 minutowego spotkania ucziowie zapoznali się z ciekawostkami z życia Adama Mickiewicza. Wirtualnie odwiedzili m.in.: miejsca urodzin i śmierci autora, paryską kamienicę, w której Mickiewicz napisał "Pana Tadeusza", dom Mickiewiczów w Nowogródku, okolice Jeziora Świteź, więzienną celę, w której Mickiewicz spędził kilka miesięcy za przynależenie do tajnej organizacji Filomatów i Filaretów, Akerman, Półwysep Krymski, Bakaczysaraj, Czatyrdah. Dowiedzieli się czym jest świerzop, dzięcielina, kądziel, akerman oraz poznali odpowiedź na nurtujące ich pytanie: dlaczego w Inwokacji Mickiewicz ojczyzną nazywa Litwę.

To było bardzo interesujące spotkanie. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali opowieści o życiu i podróżach wieszcza. Mamy nadzieję, że z panią Agnieszką zobaczymy się niebawem.