• Wiosna, ach to ty!

• W naszej szkole wiosę witaliśmy pprzez cały tydzień.

W poniedziałek bawiliśmy się rozwiązując matematyczne zagadki. W zabawie wzięło udział 65 uczniów. Spośród nich zostało wylosowanych sześciu szczęśliwców, którzy otrzymają upominek: Szymon Łobodziec, Zuzia Wdowiak, Julia Michalska, Marcel Domagalski, Amelia Janulewicz i Oliwia Komar.

We wtorek karty z labiryntami rozwiązało aż 80 uczniów. W gronie wylosowanych przez komisję ( Janek Kurek i Dawid Zaręba) szczęśliwców znaleźli się: Marta Popiołek, Lena Malinowska, Szymon Osowski, Gabrysia Laube, Hania Bulczak i Oliwia Słowikowska.

Trzeciego dnia karty z krzyżówkami rozwiązało aż 78 uczniów. Komisja wylosowała karty sześciu szczęśliwców, którzy otrzymali upominki. Oto oni: Kornel Matysiak, Patryk Słowikowski, Wojtek Więcławski, Karina Czuczak, Agata Śliwa i Basia Szostak.

Czwartek był kalendarzowym Dniem Wiosny. Tego dnia wszyscy uczniowie, których strój zawierał kwiatowe elementy otrzymali słodki upominek. Klasy starsze świętowały ten dzień bez książek i plaecaka. Klasa V postanowiła przywitać wiosnę goframi! Ich zapach unosił się po całej szkole! Następnie, przebierając się w pidżamy, udowodnili, że czas przebudzić się z zimopwego letargu. Kolejne ich lekcje zastąpiło klasowe kino - z filmem "Czarownica" 2, popcornem i...goframi! To był bardzo pyszny dzień!

A w piątek czekamy na Wasze wiosenne rymowanki!

• Dzień Kobiet, Dzień Kobiet...

• 8 marca to święto wszystkich pań. Z tej okazji w naszej szkole nie zabrakło kwiatów ani słodkich upominków. Samorząd Uczniowski przygotował także kącik Wizażu. Drogie Panie, życzymy Wam samych cudownych chwil!

W piątak klasa III świętowała jednocześnie Dzień Kobiet i Dzień Mężczyzn. Wszystkie małe kobietki otrzymały piękne kwiaty i słodkości, a panowie oczywiście... samochody. Wszyscy byli bardzo zadowoleni!

• Od ziemniaczka do fryteczki i mamy pyszne sałateczki!

• W ramach projektu "Od ziemniaczka do fryteczki" drugoklasiści samodzielnie przygotowali sałatkę ziemniaczaną. Pracowali w grupach, kroili ziemniaki, ogórki kiszone, koper i inne składniki. Dolali jogurtu, przyprawili, wymieszali i....zjedli. To były pyyyyszneee zajęcia

• Dzień Języka Ojczystego

• 21 lutego obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Języka Ojczystego. Uczniowie klas 4-8 przygotowali plakaty promujące język polski. Zmierzyli się z zadaniami, dotyczącymi popularności języka polskiego na świecie, wykazali się znajomością polskich przysłów, nie dali się pokonać łamańcom językowym.

• Dzień Bezpiecznego Internetu

• Luty to miesiąc, któremu towarzyszą obchody Dnia Bezpiecznego Internetu. W naszej szkole przeprowadzono szereg działań związanych z bezpieczeństwem w "Sieci". Klasa IV w ramach lekcji informatyki przygotowała plakaty związane z zasadami poruszania się w Intetnecie. Klasa V uczestniczyła w ogólnopolskim wykładzie przeprowadzonym przez panią Jadwigę Umel, członka NASK . Tematyka była poświęcona dezinformacji w Internecie. Uczniowie zostali zapoznani z pojęciami takimi jak: deepfake, clickbait, fake news czy trolling. Okazało się, że niejednokrotnie spotkali się z przytoczonymi przykładami dezinformacji podczas korzystania z zasobów Internetu. Teraz będą już bardziej świadomymi użytkownikami Sieci.

• Technika w klasie 5

• Wbjianie gwoździ i wkręcanie wkrętów na pozór wydaje się czynnością banalnie prostą. Tymczasem jak pokazuje praktyka. wcale nie musi tak być. Klasa 5 miała możliwość przekonać się o tym na lekcji techniki.