• Smacznie i zdrowo

• Drugoklasiści świętowali Dzień Marchewki. Przygotowali pyszną i zdrową surówkę z marchewki i jabłka . Samodzielnie tarkowali warzywa i owoce, wymieszali je z jogurtem i odrobiną cukru. Przygotowane surówki zjedli z apetytem, a resztę zabrali do spróbowania dla rodziców.

Potem rozmawiali o wartościach odżywczych marchewki i napisali przepis na surówkę. Wszyscy lubimy takie pyszne lekcje.

• Z wizytą w Świdwinie

• 3 kwietnia uczniowie kl.II i III uczestniczyli w wycieczce do Świdwina. Od niedawna działa tam Centrum Nauki Cordis, w którym można odkrywać sekrety nauki i techniki poprzez zabawę i doświadczenie. Działa tam SOWA czyli Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności,która daje możliwość samodzielnego eksperymentowania. Dzieci obejrzały też eksponaty związane z funkcjonowaniem organizmu człowieka i różnymi sposobami diagnostyki: USG, rezonans magnetyczny, badania krwi, pomiar ciśnienia itp. W pracowni chemicznej, pod opieką pani Iwony Daniuk, uczniowie przeprowadzali różne doświadczenia np. wykonali pomiar kwasowości gleby, wyodrębnili DNA banana, obserwowali lewitujące jajko.

Na koniec wszyscy wspaniałe bawili się w świdwińskim basenie Relax.

To był udany, pełen wrażeń dzień

• Miasteczko Ruchu Drogowego

• Dzisiaj uczniowie klasy V doskonalili znajomość zasad i przepisów ruchu drogowego w praktyce. Dzięki uprzejmości ZORD Koszalin i możliwości skorzystania z miasteczka ruchu drogowego, egzamin na kartę rowerową nie wydaje się tak straszny!

• Talenty plastyczne

• Gratulacje dla Leny Jankojć z klasy III za zajęcie I miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym Zdrowe Odżywianie. Maciej Kłys z kl.II zdobył III miejsce w tym samym konkursie.