• Nasza szkoła otrzymała dotację w wysokości 12 ty. zł w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na zakup nowości czytelniczych, wyposażenie szkolnej biblioteki oraz promocję i rozwój czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. W ramach otrzymanych funduszy planowane jest przede wszystkim poszerzenie księgozbioru szkolnej biblioteki o: lektury szkolne dla klas I-VIII, nowości czytelnicze, pozycje rozwijające zainteresowania uczniów, książki wyb
              • Od ziarenka do bochenka

Uczniowie kl.I i II rozpoczęli dziś projekt Od ziarenka do bochenka.

Zaczęliśmy od poznania maszyn rolniczych i prac, które wykonują rolnicy wiosną. Skorzystaliśmy z zaproszenia rodziców Natana z klasy II i pojechaliśmy do Cewlina, by na żywo zobaczyć, jak wygląda siew zboża.

Etapy wzrostu roślin sfotografujemy i przygotujemy prezentację.

• Witaminy, witaminy...

Jako podsumowanie projektu Witaminy pierwszaki przygotowały sobie pyszną i zdrową sałatkę owocową. Samodzielnie pokrojone owoce: jabłka, gruszki, mandarynki, kiwi, pomarańcze, winogrona, pokropione sokiem z cytryny, posypane nasionami chia lub orzeszkami- to prawdziwa bomba witaminowa!

• Turniej Koszykówki

23 marca 2O23 r. w ZSCKR w Boninie odbył się Turniej Koszykówki o Puchar Prezesa Zachodniopomorskiego Zrzeszenia LZS, Starosty Koszalińskiego, Dyrektora Zespołu Szkół CKR Bonin. Uczestniczyły w nim drużyny koszykarskie Szkół Powiatu Koszalińskiego. Zawody przebiegały w bardzo sympatycznej atmosferze. Nasza drużyna zajęła 4. miejsce.

• Czy wiesz, ile cukru jesz?

Czwartoklasiści na godzinach wychowawczych realizowali projekt dot. zdrowego żywienia. Rozpoczęli od obejrzenia filmu "Za duży na bajki", gdzie poznali historię Waldusia, fana gier komputerowych, którego niezbyt zdrowy styl życia próbowała zmienić...ciotka Mariolka. Następnie, w oparciu o własnie doświadczenia, ułożyli piramidy żywieniowe. Jak się potem okazało, nie zawsze były one zgodne z modelem proponowanym przez WHO. Kolejnym etapem było wysłuchanie wykładu dot. zdrowego żywienia i ułożenie wzorcowej piramidy zdrowia. Potem uczniowie odczytywali z etykiet wartości odżywcze ich ulubionych przekąsek. Jak się okazało, wiele z nich ma bardzo dużo ukrytego cukru. Ostatnim etapem było przygotowanie gazetki ściennej w szkolnym holu. Budzi ona żywe zainteresowanie innych uczniów, a czasami nawet niedowierzanie ile cukru kryje w sobie ulubiony jogurt lub płatki śniadaniowe.

• w świecie Zeusa

Jak zachęcić uczniów do zaznajomienia się z mitami greckimi? Wystarczy zafundować im podróż do przeszłości. Spotkanie ze starożytnymi bogami, poznanie ciekawostek z ich życia sprawiło, iż piątoklasiści zdobyli więcej informacji niż podczas tradycyjnej lekcji. Dowiedzieli się, jak trafić po nitce do kłębka, uniknąć syzyfowej pracy czy zdobyć róg obfitości.

• Pomagamy!

Dzisiaj w szkole odbył się Dzień Ciasteczkowy na rzecz jednego z naszych uczniów-Kacpra. Jego historię poznała już cała Polska, dzięki reportażowi Faktów TVN. Chłopiec niedawno przeszedł w bydgoskim szpitalu długą i skomplikowaną operację. By wrócić do pełnej sprawności potrzebuje bardzo kosztownej rehabilitacji. Uczniowie, rodzice i pracownicy szkoły postanowili włączyć się w zbiórkę. Jak zwykle, nie zawiedli! Szkolny korytarz już przed 8 rano zapełnił się stołami, uginającymi się pod przepysznymi wypiekami. Ilość przygotowanych słodkości przeszła nasze najśmielsze oczekiwania! Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do sukcesu naszej akcji! Dziękujemy przede wszystkim rodzicom, którzy kolejny raz pokazali, że zawsze można na nich liczyć i przygotowali przepyszne wypieki. Dziękujemy także mieszkańcom Bonina, którzy tak licznie odwiedzili naszą szkołę

• W krainie Zeusa

• Wizyta listonsza

Ludzie listy piszą, nawet w małej wiosce... Uczniowie klasy II postanowili wysłać kartki świąteczne do swoich bliskich. Ułatwił im to zaproszony na lekcję Pan listonosz - dziadek jednego z uczniów.

• Kolejne sukcesy

W ubiegłym tygodniu odbył się apel podsumowujący osiągnięcia uczniów w I semestrze. Pani dyrektor wręczyła: dyplomy Wzorowego Ucznia , dyplomy potwierdzające otrzymanie stypendiów naukowych, nagrody za udział w konkursach: szkolnych, gminnych, powiatowych i ogólnopolskich. Został także rozstrzygnięty Szkolny Turniej Tenisa Stołowego, na którego wyniki wszyscy czekali. Warto dodać, że medale dla zwycięzców turnieju zostały wydrukowane na szkolnej drukarce 3D, zakupionej w ramach programu #laboratoriaprzyszłości.

• Dzień Gramatyki

4 marca przypada Narodowy Dzień Gramatyki. W związku z tym w naszej szkole uczniowie klasy VIIIa, pod opieką nauczycieli języka polskiego, przygotowali gramatyczne gry i zabawy. Na przygotowanych stacjach zadaniowych uczniowie musieli zmierzyć się m.in. z formami gramatycznymi czasownika, częściami mowy i zdania czy odmianą rzeczownika przez przypadki. Uczennice kl. VIIIa przeprowadziły także lekcje dla klas II-IV, które były poświęcone zagadnieniom ortograficznym. Uczniowie naszej szkoły mogli także poznać ciekawostki gramatyczne związane z rozwojem polszczyzny na przestrzeni dziejów. Najlepszą wiedzą z zakresu gramatyki wykazali się:

• Karnawałowy tydzień mody!

Co prawda karnawał już za nami, ale chociaż we wspomnieniach wróćmy do organizowanego przez Samorząd Uczniowski Karnawałowego Tygodnia Mody. W poniedziałek ubieraliśmy się na neonowo🩷, we wtorek-w kratkę, w środę-w kwiaty, w czwartek-w paski, a w piątek- na opak.

Po skrupulatnych przeliczeniach zwyciężyła klasa 1 z frekwencją 93%.

Sobota 27.04.2024

• Znajdź nas na Facebooku i bądź na bieżąco