• Nasza szkoła otrzymała dotację w wysokości 12 ty. zł w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na zakup nowości czytelniczych, wyposażenie szkolnej biblioteki oraz promocję i rozwój czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. W ramach otrzymanych funduszy planowane jest przede wszystkim poszerzenie księgozbioru szkolnej biblioteki o: lektury szkolne dla klas I-VIII, nowości czytelnicze, pozycje rozwijające zainteresowania uczniów, książki wyb
              • Dzień Babci i Dziadka

                9 lutego uczniowie klas I -III zaprosili swoje babcie i dziadków, by wierszem, piosenką, tańcem i drobnymi upominkami podziękować Im za troskę, miłość i całe dobro jakich od nich doświadczają.

                Rodzice przygotowali poczęstunek, by wszyscy poczuli się jak w domu.

                Było mnóstwo wzruszeń, uśmiechów, całusów i przytulasów.

              • Ile pomysłów mieści się w głowie?

                Klasa IV zrealizowała kolejną lekcję w ramach projektu „Jak odczytywać emocje?”. Podczas jednej z godzin wychowawczych czwartoklasiści przenieśli się na Planetę Twórczego Myślenia. Czekały tam na nich niełatwe zadania, np. podanie sposobów na umycie zębów bez wody, wymyślenie cech nowej planety oraz stworzenie nowego zastosowania znanym im przedmiotom. Wszystkie te działania pogłębiały umiejętność twórczego myślenia, kształtowały kreatywność oraz uczyły współpracy w grupie. Dzieci stworzyły urządzenia takie jak: Broniator 3000, Przydatnik i Miotacz napojów. W ich głowach znajduje się naprawdę wiele pomysłów!

              • #PrzyrkaTeam znowu w akcji!

                #PrzyrkaTeam, w ramach swoich działań - edukacji przyrodniczej młodszych i Dnia Małpyprzeprowadziła zajęcia w Ognisku Przedszkolnym w Manowie. Przedszkolaki mogły się dowiedzieć czym, oprócz przysłowiowego banana, odżywiają się człekokształtne ssaki, poznali ich gatunki, układali puzzle, rozwiązywali zagadki , wytężali mięśnie podczas zabawy ruchowej. Spotkanie zakończyło się zdrowym, małpim jedzeniem. Dziękujemy, Przedszkolaki, byliście The Best

              • Dzień Klocków LEGO

                27 stycznia obchodzimy dzień klocków LEGO. Uczniowie z klas I-III na lekcjach konstruowali swoje budowle według pomysłów własnych. Wybrano po 3 -4 najciekawsze prace z każdej klasy. Zostały one zaprezentowane na szkolnym korytarzu i poddane ocenie. Głosowali uczniowie i dorośli. Oddano 38 głosów i wybrano najbardziej pomysłowe projekty. Najbardziej podobała się praca Julki z klasy II, Marceliny z klasy I i Mieszka również z klasy I. Nagrody dla kreatywnych twórców zostaną wręczone w poniedziałek. Najważniejsze, że wszyscy się świetnie bawili i zbudowali bardzo ciekawe konstrukcje z klocków LEGO.

              • Czym ludzie różnią się między sobą?

                Klasa 4 już zna odpowiedź na pytanie: czym ludzie różnią się między sobą. Na godzinie wychowawczej poznali typy osobowości, dowiedzieli się, że każdy z nas jest inny, a cechy osobowości czynią z ludzi jednostkę wyjątkową i niepowtarzalną. Podczas warsztatów uczniowie wysłuchali wykładu psycholog Anny Pactwy i szukali odpowiedzi na pytania: czy każdy z nas jest innym kolorem? Oraz Jakie zwierze w nas drzemie?

              • Żywa lekcja historii

                W poniedziałek 23.01.2023r. naszą szkołę odwiedziła grupa rekonstrukcyjna. Podczas pokazu uczniowie poznali obyczaje i kulturę epoki śreniowiecza. Największym zainteresowaniem cieszył się pokaz rycerskiego uzbrojenia oraz ekwipunku. Nie zabrakło także prezentacji średniowiecznej broni. Najwięksi śmiałkowie na własnejn skórze poznali narzędzie tortur- dali zakuć się w dyby. To była żywa lekcja historii, którą zapamiętamy na długo.

              • Niezwykła lekcja języka polskiego

                W klasie piątej odbyła się niezwykła lekcja języka polskiego. Uczniowie zabrali nas w podróż w czasie, podczas której mieliśmy możliwość poznać jedno z miejsc opisanych w powieści Ferenca Molnara "Chłopcy z Placu Broni". Wykonali oni przepiękne makiety Ogrodu Botanicznego, siedziby Czerwonoskórych. Szczegółowo odtworzyli kamienny mur, otaczający ogród, drzewo, po którym Boka, Nemeczek i Czonakosz dostali się do środka. Wykazali się ogromną kreatywnością projektując wyspę na stawie, do której można było dostać się przez drewniany mostek, oraz ruiny zamku z gotyckim oknami czy oranżerię.

            • Znowu gramy!
              • Znowu gramy!

                Nasza szkoła kolejny rok gra w największej orkiestrze świata! Jeśli chcecie wesprzeć wielki koncert dobrych serc, to od jutra do końca stycznia w naszej szkole szukajcie puszki z logo WOŚP! Pamiętajcie, orkiestra gra do końca świata i o jeden dzień dłużej!

              • Co tam słychać w Soplicowie?

                Czytanie lektur nie jest ulubionym zajęciem ósmoklasistów w przeciwieństwie do kreatywnej pracy na podstawie dzieł znanych pisarzy. Aby przybliżyć rówieśnikom tematykę "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza, uczniowie z klasy 8a przygotowali propozycje gazet, jakie mogłyby zostać wydane w Soplicowie, w latach 1811-1812.

              • Grudniowe sprawy...

                Podsumowanie mijającego miesiąca w klasie II Jak widać, drugaki nie próżnowały, tylko zadania wypełniały!To ostatnie zadanie z naszego klasowego kalendarza adwentowego. Przez cały adwent świetnie się bawiliśmy. Przy wigilijnym stole opłatkiem się podzieliliśmy i życzenia złożyliśmy

        • Godziny dzwonków

          Niedziela 28.04.2024
        • Kalendarz

            brak danych
        • Galeria zdjęć

            brak danych
        • Biuletyn informacji publicznej
        • Librus Synergia
        • Znajdź nas na Facebooku i bądź na bieżąco