• Nasza szkoła otrzymała dotację w wysokości 12 ty. zł w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na zakup nowości czytelniczych, wyposażenie szkolnej biblioteki oraz promocję i rozwój czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. W ramach otrzymanych funduszy planowane jest przede wszystkim poszerzenie księgozbioru szkolnej biblioteki o: lektury szkolne dla klas I-VIII, nowości czytelnicze, pozycje rozwijające zainteresowania uczniów, książki wyb
              • Rajd Niepodległości

19.11.2022 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Rajdzie Niepodległości w Kołobrzegu. Przeszliśmy trasę, odwiedzając wiele miejsc związanych z walkami o wolność. Zapaliliśmy znicze pod pomnikiem Piłsudskiego, Sanitariuszki, Zaślubin z Morzem. Odwiedziliśmy Starówkę, Katedrę, pomnik Milenijny, Latarnię Morską. Przez cały czas wędrowania mieliśmy cudną, zimową pogodę. Za aktywność na trasie rajdu zdobyliśmy puchar i III miejsce. Niektórzy otrzymali odznakę "70 lat PTTK". Na koniec była rajdowa grochówka i powrót do domu. Kolejne wyprawy przed nami.

• Dary jesieni - wyniki konkursu

W poniedziałek w naszej szkole odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Dary jesieni”.

Celem konkursu było propagowanie zdrowego odżywiania się, zachęcanie do spożywania sezonowych owoców i warzyw oraz uwrażliwianie uczniów na piękno polskiej przyrody.

Zadaniem plastycznym dla dzieci było przedstawienie bogactwa warzyw i owoców polskiej jesieni.

• Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my żyjemy...

11 listopada to data doskonale znana przez każdego Polaka. Pamiętają też o niej nasi uczniowie i nauczyciele, dlatego hucznie uczcili 104. rocznicę odzyskania niepodległości przez nasz kraj. Tradycyjną inscenizację i apel zastąpił przegląd pieśni patriotycznej. Następnie, zgodnie z tradycją naszej szkoły, odbył się biało-czerwony Bieg Niepodległości. Nie dało się nas nie zauważyć i nie usłyszeć. Przyodziani w biało-czerwone barwy i rekwizyty ogłaszaliśmy mieszkańcom Bonina fakt odzyskania prez Polskę niepodległości. Po powrocie do szkoły uroczyście odśpiewaliśmy o godzinie 11:11 "Mazurka Dąbrowskiego". Samorząd Uczniowski rozstrzygnął i podał wyniki organizowanych w trzech kategoriach konkursów:

• Studenci z II klasy

Nasi studenci z II klasy! Julia Michalska i Szymon Osowski zostali przyjęci do grona braci studenckiej Koszalińskiego Uniwersytetu Dzieci i Młodzieży. Otrzymali indeksy i będą przez 5 lat raz w miesiącu uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez prawdziwych profesorów w prawdziwych salach wykładowych Politechniki Koszalińskiej. Życzymy piątek w indeksach!

4 listopada odchodziliśmy w naszej szkole Dzień Postaci z Bajek.

Uczniowie mieli możliwość wzięcia udziału w szkolnym konkursie plastycznym, w którym zaprezentowali ulubionych bohaterów z kreskówek. W kategorii klas 1-3 najlepszą pracę wykonała Amelia Narodzonek, wśród uczniów z klas 4-6 bezkonkurencyjna okazała się Lena Talkowska, a w klasach 7-8 - Jakub Szkutnik.

• Mała szkoła o wielkich sercach

• Wizyta w teatrze

We wtorek 18.10. uczniowie klas 7 i 8 wybrali się do kina Kryterium na spektakl "Treny" w wykonaniu Teatru Nowoczesnego. Początktowe sceptyczne nastawienie szybko zamieniło się w w parwdziwą dla ducha ucztę! Niesamowita gra świateł, idealnie współgrająca inscenizacja z autorską muzyką, która nie tylko podkreśliła intymny charakter utworów, ale także pobudziła do refleksji i poruszyła serca młodych widzów.

• Zdrowo jem-wszystko wiem!

Uczniowie klasy I już wiedzą jak prawidłowo się odżywiać. Na dzisiejszych lekcjach przygotowywali pyszne sałatki i surówki. Swoimi rymowankami propagowali wśród innych zdrowy styl życia.

Patryk: Gdy sałatki się je, wtedy dobrze uczy się!

Miłosz prezentuje swoją surówkę z jabłka i marchewki: To nasi Super bohaterowie, a w tej surówce samo zdrowie!

• Rajd pieszy

Kolejny rajd za nami. W pięknych okolicznościach przyrody wędrowaliśmy z Podborska do miejscowości Dobrowo. Zarówno pogoda jak i humory dopisały.

Więcej zdjęc na fb szkoły

• Lekcje biologii

Przyrodnicze działania praktyczne:

• klasa 5 odkrywała formy wypukłe i wklęsłe ukształtowania terenu oraz sprawdzała się w mikroskopowaniu i tworzeniu preparatów ze skórki cebuli
                • klasa 7 odkrywała tajniki ciała ludzkiego na zdjęciach rentgenowskich
              • Emocje

Klasa IV na godzinie wychowawczej uczyła się jak trenować myślenie i jak sobie radzić z emocjami i stresem w niespodziewanych sytuacjach. Czwartoklasiści już wiedzą, że każdy problem można rozwiązać, tylko potrzebne do tego są:pomysł i działanie

To kolejna lekcja realizowana w ramach projektu "Lekcje z klasą. Jak odczytywać emocje" z ramienia fundacji Uniwersytet Dzieci

• Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej to jedno z ważniejszych wydarzeń obchodzonych w naszej szkole. I w tym roku Samorząd Uczniowski przygotował dla wszystkich pracowników szkoły niespodziankę. Oprócz podarunków zobaczyliśmy także występ w wykonaniu klasy 8a i przedstawicieli Samorządu, który przedstawiał szkolną rzeczywistość w krzywym zwierciadle. Rada Rodziców z okazji DEN przekazała wszystkim pracownikom szkoły przepyszny tort.

Niedziela 28.04.2024

• Znajdź nas na Facebooku i bądź na bieżąco