• Nasza szkoła otrzymała dotację w wysokości 12 ty. zł w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na zakup nowości czytelniczych, wyposażenie szkolnej biblioteki oraz promocję i rozwój czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. W ramach otrzymanych funduszy planowane jest przede wszystkim poszerzenie księgozbioru szkolnej biblioteki o: lektury szkolne dla klas I-VIII, nowości czytelnicze, pozycje rozwijające zainteresowania uczniów, książki wyb
              • Eliminacje szkolne

W piątek 11.03. w naszej szkole odbyły się szkolne eliminacje do Malego Konkursu Recytatorskiego. Każdy z uczestników przygotował i zaprezentował 2 utwory. Wysłuchaliśmy w intetpretacji Julii "Samochwałę" oraz "Zakochaną żabę", w wykonaniu Jędrzeja utwory "Smok" i "Pomidor", a Amelia zaprezentowała "Samochwałę" oraz wiersz "Dżońcio".

• Solidarni z Ukrainą

W piątek zakończyliśmy pierwszą zbiórkę dla mieszkańców ogarniętej wojną Ukrainy. Bardzo dziękujemy za tak liczny odzew. Nasz szkolny gabinet pedagoga z ledwością pomieścił wszystkie przyniesione przez was dary. Zebraliśmy ogrom artykułów higienicznych dla dzieci i dorosłych, pampersów, artykułów żywnościowch, musów w saszetkach oraz gier planszowych i zabawek oraz bandaży i leków.

• Pomagamy

Nasza szkoła dołączyła do programu "SOS Ukraina" organizowanego przez Polska Akcja Humanitarna (PAH) Biuro w Toruniu. By wesprzeć zbiórkę pieniężną - zorganizowaliśmy Dzień Caisteczkowy. Podczas sprzedaży ciast i innych słodkości zebraliśmy aż 1060,06zł. Ta akcja nie udałaby się, gdyby nie Państwa pomoc i zaangażowanie. Kolejny raz pokazaliście, że los drugiego człowieka nie jest Wam obojętny i kolejny raz otworzyliście swoje serca, za co serdecznie dziękujemy. Zdajemy sobie sprawę, że to kropla w morzu potrzeb, ale właśnie takie krople tworzą morze-morze pomocy i dobra.

• Dzień Języka Ojczystego

w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy (ty)Dzień Języka Ojczystego. Nauczyciele języka polskiego zorganizowali trwające 5 dni językowe potyczki. Każdego dnia chetni uczniowie klas IV-VIII mogli wziąć udzial w przygotowanych zadaniach. Zaangazowanie było ogromne! Jednak tylko nieliczni uczniowie wykonali wszystkie zadania bezbłędnie i otrzymają ocenę celującą z języka polskiego. Są to: Maja Jaworska i Zosia Czech z kl. VI, Patrycja Klimek kl. VIIIa oraz Maja Godula i Patrycja Sobolewska kl. VIIIb. Obchodom towarzyszyła gazetka, na której znalazły się informacje dotyczące najstarszych piśmiennych zabytków języka polskiego.

• Lekcje z Temidą

W piątek 25.02. uczniowie klasy VIIIa uczestniczyli w 90 minutowych warsztatch Lekcje z Temidą . To program edukacyjny, finansowany ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego celem jest podnoszenie poziomu wiedzy oraz świadomości prawnej wśród dzieci i młodzieży. Podczas zajęć kształtowano i umacniano szacunek do prawa oraz promowano postawy proobywatelskie. Uczniowie poznali hierarchię aktów prawnych, wpływ obywateli na tworzenie prawa, dowiedzieli się w jaki sposób dostać się na studia prawnicze i jak one wyglądają. Poznali także zawody prawnicze oraz jak wykorzystać przepisy prawne w życiu codziennym. Uczniowie zostali też zapoznani z zasadami prawa obowiązującymi w Internecie i przekonali się, że nie są w Sieci całkowicie anonimowi. Prowadząca zajęcia przedstawiła także prawa konsumenta jakie przysługują w przypadku reklamacji zakupionych produktów. Zwróciła uwagę na różnice między

• Kroki dla Orkiestry

Nasza szkoła wspiera WOŚP!

Nasza szkoła dołączyła do konkursu dla Szkół Podstawowych, w którym należy zebrać największą liczbę kroków! Akcja oprócz zwiększenia aktywności fizycznej wśrod uczniów, ma na celu wsparcie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Każdy aktywny w aplikacji uczeń, który wykonał min. 1000 kroków, to 5zł na konto WOŚP

• Nasze sukcesy

Maja Nowak z kl. I zajęła I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Unicef- Marzenia dzieci świata. Magiczne ptaki".

Julia Michalska, uczennica klasy I, zajęła I miejsce w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym "Miś pluszowy"

• Różowa skrzyneczka

Od dziś dziewczęta naszej szkoły mogą korzystać z zawartości Różowa skrzyneczka, która znajduje się w damskiej toalecie. W razie konieczności uczennice naszej szkoły mają stały dostęp do niezbędnych artykułów higienicznych.Różowa skrzyneczka to ogólnopolski projekt, którego celem jest walka z wykluczeniem i tabu menstruacyjnym oraz ułatwienie dostępu do środków higieny osobistej podczas menstruacji. Idea jest prosta - w miejscach ogólnodostępnych umieszcza się specjalnie oznaczoną skrzynkę zawierającą środki higieny, z których - w nagłych przypadkach - mogą skorzystać kobiety. Oprócz sytuacji tzw. "awaryjnych", skrzyneczka ma także pomóc kobietom, które mają utrudniony dostęp do tego typu środków. Akcji przyswieca zasada: "Weź, jeśli potrzebujesz, zostaw jeśli masz nadmiar".

• W świątecznym nastroju

17 grudnia ostatni raz spotkaliśmy się w szkole przed przerwą świąteczną. W szkolnych murach rozbrzmiewały kolędy oraz zimowe piosenki. Po korytarzach roznosiły się zapachy potraw, przypominające o tym, że Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami. Większość klas wykorzystała ten czas na przedświąteczne spotkania lub wigilie. Świąteczną atmosferę można było dostrzec na każdym kroku.

Piątek 10.05.2024

• Znajdź nas na Facebooku i bądź na bieżąco