• Nasza szkoła otrzymała dotację w wysokości 12 ty. zł w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na zakup nowości czytelniczych, wyposażenie szkolnej biblioteki oraz promocję i rozwój czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. W ramach otrzymanych funduszy planowane jest przede wszystkim poszerzenie księgozbioru szkolnej biblioteki o: lektury szkolne dla klas I-VIII, nowości czytelnicze, pozycje rozwijające zainteresowania uczniów, książki wyb
              • Mikołajki

                Ho ho ho ho!

                Chyba wszyscy byli baaaardzo grzeczni, bo pomocnice Mikołaja od rana miały pełne ręce roboty! Każdy uczeń szkoły otrzymał słodki upominek.

                W klasie drugiej odbyły się zajęcia plastyczne. Zobaczcie jakie wykonano piękne prace!

              • Pada, pada śnieg

                W piątek zima chyba zaskoczyła nas wszystkich, nie tylko drogowców. Na lekcjach wychowania fizycznego nie mogło zabraknąć zabaw na śniegu! Konkurs na najwyższego bałwana wygrały ex aequo klasy 8b oraz 6.

              • Andrzejki

                29 listopada obchodziliśmy w naszej szkole andrzejki. Samorząd Uczniowski zorganizował salę wróżb, gdzie można było poznać imię przyszłego wybranka lub wybranki, kupić ciasteczko z wróżbą oraz poznać swój przyszły zawód. Oprócz tego czas ten miło spędzamy w klasach i poznajemy tradycję związaną z obchodami andrzejek.

              • Podróże literackie- Adam Mickiewicz

                W piątek 19 listopada uczniowie klasy VIIIa wzięli udział w spotkaniu autorskim on-line z autorką książek serii "Podróże literackie"- panią Agnieszką Zielińską, której pasją są podróze literackie śladami polskich poetów. Podczas 40 minutowego spotkania ucziowie zapoznali się z ciekawostkami z życia Adama Mickiewicza. Wirtualnie odwiedzili m.in.: miejsca urodzin i śmierci autora, paryską kamienicę, w której Mickiewicz napisał "Pana Tadeusza", dom Mickiewiczów w Nowogródku, okolice Jeziora Świteź, więzienną celę, w której Mickiewicz spędził kilka miesięcy za przynależenie do tajnej organizacji Filomatów i Filaretów, Akerman, Półwysep Krymski, Bakaczysaraj, Czatyrdah. Dowiedzieli się czym jest świerzop, dzięcielina, kądziel, akerman oraz poznali odpowiedź na nurtujące ich pytanie: dlaczego w Inwokacji Mickiewicz ojczyzną nazywa Litwę.

              • Święto Niepodległości

                Uczniowie z klasy VIII b przygotowali krótką akademię z okazji Święta Niepodległości. Z uwagi na obostrzenia covidowe nagrali swój występ i udostępnili pozostałym uczniom, by ci mogli przypomnieć sobie okoliczności odzyskania przez Polskę niezależności politycznej oraz wspólnie z nimi uroczyście obchodzić ten dzień.

              • Mamy Niepodległą

                Wzorem lat ubiegłych i w tym roku nasza szkoła przyłączyła się do akcji Mamy Niepodległą! organizowaną przez Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. To ogólnopolska akcja społeczna skierowana do każdego bez względu na wiek, poglądy czy zainteresowania. Jej celem jest wysyłka specjalnie zaprojektiwanych na tę okazję kartek okolicznościowych, a co za tym idzie - wspólne świętowanie Dnia Niepodległości. W tym roku autorami kartek są: Karol Banach, Magda Beneda i Ksenia Kononenko.

              • Turniej Ligi Bałtyckiej

                Szkoła Podstawowa w Boninie znowu najlepsza w Turnieju Ligi Bałtyckiej!

                W niedzielę 31 października 2021 r. na Boisku Gminnym w Będzinie, odbył się kolejny turniej w ramach rozgrywek Liga Bałtycka Orlik 2012 - Powiat Ziemski Koszalin w kategorii Trampkarz U14 i Młodzik U12.

                W zawodach wzięło udział sześć zespołów, po trzy w każdej kategorii wiekowej, które grały systemem „każdy z każdym” - mecz i rewanż. W kategorii Trampkarz pierwsze miejsce zajęli nasi uczniowie, prowadzeni przez pana Mariusza Poślednika.

              • Dzień zwierząt

                Miesiąc październik był miesiącem, w którym w związku z Dniem zwierząt- 04.10. powinno się pamiętać o naszych braciach mniejszych. uczniowie SP Bonin zebrali karmę,koce,zabawki dla bezdomnych psów i kotów z naszej gminy dziękujemy!Dbanie o tych, którzy są słabsi, daje dużą satysfakcję

              • "Wylosuj Anioła"

                to akcja pisania kartek do dzieci leczonych na oddziale onkologii, w którą zaangażowali się niektórzy uczniowie naszej szkoły. To działanie jest inicjatywą fundacji Gdy Liczy się Czas i ma na celu wsparcie małych pacjentów przebywających na oddziałach onkologicznych

              • Spotkanie z autorem

                28.10.21 r. w bibliotece w Boninie odbyło się spotkanie z panem Zbigniewem Masternakiem. To znany prozaik, twórca scenariuszy filmowych, reportażysta oraz... piłkarz. Autor „Scyzoryka” spotkał się z uczniami z klasy VII B, z którymi przeprowadził warsztaty tworzenia komiksu. Wszystkie prace zostały nagrodzone brawami, a najlepsi autorzy komiksu – Ewa Olszyńska i Wiktor Wacholc otrzymali od autora książki z dedykacją.

        • Godziny dzwonków

          Poniedziałek 13.05.2024
        • Kalendarz

            brak danych
        • Galeria zdjęć

            brak danych
        • Biuletyn informacji publicznej
        • Librus Synergia
        • Znajdź nas na Facebooku i bądź na bieżąco