• Nasza szkoła otrzymała dotację w wysokości 12 ty. zł w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na zakup nowości czytelniczych, wyposażenie szkolnej biblioteki oraz promocję i rozwój czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. W ramach otrzymanych funduszy planowane jest przede wszystkim poszerzenie księgozbioru szkolnej biblioteki o: lektury szkolne dla klas I-VIII, nowości czytelnicze, pozycje rozwijające zainteresowania uczniów, książki wyb
              • Liga Bałtycka Orlik 2012

W środę 29 września 2021r. w Bobolicach na Stadionie Miejskim przy ul. Mickiewicza 20, odbyły się turnieje w ramach rozgrywek Liga Bałtycka Orlik 2012 - Powiat Ziemski Koszalin w kategorii Trampkarz U14 i Młodzik U12.

W kategorii Trampkarzy pierwsze miejsce zajął zespół SP Bonin, prowadzony przez pana Mariusza Poślednika, w składzie:

• "Mistrz"

27 września klasy VIII miały okazję w koszalińskim Multikinie obejrzeć film "Mistrz" w reż. Macieja Barczewskiego. Seans poprzedził edukacyjny filmik, który wprowadził młodych widzów w czasy II wojny światowej oraz zobrazował realia obozu koncentracyjnego. Pokazano również losy głównego bohatera filmu -

• Baczyński na warsztat

24 września 2021 r. w Rosnowie odbyła się gra terenowa "Baczyński na warsztat". Organizatorem imprezy była Gminna Biblioteka Publiczna w Manowie. Naszą szkołę reprezentowały uczennice z klasy VIII B. Dzięki nowoczesnym technologiom odbyły wirtualną wycieczkę do czasów Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Rewelacyjna zabawa dała im okazję do poznania ciekawostek z życia poety. Maja Foremna otrzymała wyróżnienie, a Martyna Fiedorowicz nagrodę za zajęcie miejsca na podium. Dziewczynom gratulujemy, a wszystkich uczniów zachęcamy do udziału w kolejnych grach mobilnych.

• Planetarium w klasie...

21 września jedna z sal lekcyjnych zamieniła się w małe Planetarium. Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach on-line realizowanych w ramach Programu Nauka dla Ciebie. To inicjatywa mająca na celu umożliwienie samodzielnego odkrywania nauki bez wychodzenia z domu. Skierowana jest do szkół podstawowych z małych miejscowości na terenie całej Polski. Zajęcia były prowadzone na żywo przez pracowników Centrum Nauki Kopernik.

• Pomagamy :)

Wzorem lat ubiegłych, i w tym roku, nasza szkoła wzięła udział w akcji "Szkoło, pomóż i Ty!" organizowanej Fundację na Rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych Fundacja "Pomóż i Ty". Uczniowie naszej szkoły wraz ze swoimi rodzinami okazali ogromne serca! Zebraliśmy kwotę 271,62 zł , która już zasiliła konto Fundacji.

29.10.2020 r. odbyło się w naszej szkole pasowanie na ucznia.

Zgodnie z tradycją, bohaterowie tego wydarzenia – uczniowie klasy I – zaprezentowali krótki program artystyczny i złożyli uroczyste ślubowanie, przyrzekając być dobrymi Polakami i wzorowymi uczniami.

Wielkim przeżyciem był dla dzieci sam moment pasowania. Pani dyrektor Zofia Kozłowska poprzez dotknięcie wielkim ołówkiem ramienia każdego dziecka, zamieniała go w pełnoprawnego ucznia Szkoły Podstawowej w Boninie. Wręczyła również pierwszakom pamiątkowe dyplomy, legitymacje szkolne oraz WYPRAWKI CZYTELNICZE ( książki przekazane uczniom w ramach kampanii „ Mała książka – wielki człowiek” prowadzonej pod patronatem MEN).

• Rajd Nadmorski

Morze jest fajne nie tylko latem! Jak co roku wyruszyliśmy na trasę Rajdu Nadmorskiego. Szlak prowadził od Łaz do Mielna. 🌊🌊🌊🚶‍♂️🚶‍♀️🚶‍♂️🚶‍♀️🌊🌊🌊 Pogoda dopisała, humory również. Troszkę zmęczeni, lecz szczęśliwi dotarliśmy na metę, gdzie czekała na nas pyszna zupa.

• Goście, goście

Uczniów klasy VIB odwiedzili znamienici goście - Izaak Newton i Jean-Jacques Rousseau, przedstawiciele Oświecenia w Europie. Uczniowie odbyli podróż w czasie, by wziąć udział w programie telewizyjnym i porozmawiać z wielkimi ludźmi "wieku rozumu".

• KAMISHIBAI - nic trudnego

Uczniowie klasy III Szkoły Podstawowej w Boninie uczestniczyli w przedstawieniu utrzymanym w konwencji TEATRU ILUSTRACJI KAMISHIBAI.Wysłuchali opowiadania pt. „Zimno” M. Ratajczak i U. Ziober będącego opowieścią o badaczu polarnym Henryku Arctowskim.Poznali książkę w „skrzynce” – butai oraz książkę na kolanach – lapbook.Wykonali również piękne rysunki nawiązujące do wysłuchanego opowiadania, które później prezentowali kolegom.

• Dzień małpy

Szkolne koło przyrodnicze PrzyrkaTeam przeprowadziło zajęcia z okazji Dnia Małpy w przedszkolu w Boninie. Dzieci dowiedziały się, co jedza i jak żyją małpy, poznały wybrane gatunki tych zwierząt. To nie wszystko! Przedszkolaki chętnie brały udział w konkursach, tańczyły z Georgem oraz piły zdrowe soki przygotowane przez dziewczyny z klasy VI B. Wszyscy bawili się małpiastycznie!

Wtorek 14.05.2024

• Znajdź nas na Facebooku i bądź na bieżąco