• Nasza szkoła otrzymała dotację w wysokości 12 ty. zł w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na zakup nowości czytelniczych, wyposażenie szkolnej biblioteki oraz promocję i rozwój czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. W ramach otrzymanych funduszy planowane jest przede wszystkim poszerzenie księgozbioru szkolnej biblioteki o: lektury szkolne dla klas I-VIII, nowości czytelnicze, pozycje rozwijające zainteresowania uczniów, książki wyb
              • Kolejne sukcesy

Uczennice naszej szkoły:

Maja Godula z kl. VIIIB

Patrycja Klimek z kl. VIIIA

zdobyły tytuł laureata w Konkursach Przedmiotowych zorganizowanych przez

im. Wł. Broniewskiego w Koszalinie.

Patrycja jest laureatką konkursu z języka polskiego , a Maja - z języka angielskiego.

• "Żyjmy w zgodzie z naturą"

W Szkoła Podstawowa nr 17 w Koszalinie odbył się konkurs "Żyjmy w zgodzie z naturą". Wzięły w nim udział 4 uczennice z kl III: Nina, Lena, Ola i Maja. Dziewczynki rozwiązywały test wiedzy o przyrodzie i przygotowały plakaty na temat: Chrońmy morza i oceany. Wyniki konkursu: Maja i Ola zdobyły wyróżnienie, Lena zajęła III miejsce, a Nina II.

• Dzień Ziemi

Dzień Ziemi w SP Bonin obfitował w wyzwaniaklasa 1 sprawdziła,czy woda jest oszczędzana klasa 2 czy nie ma niepotrzebnego poboru prądu klasa 3 wykonała coś nowego z czegoś starego klasa 4 zadbała o roślinny wokół szkoły klasa 5 wymyśliła hasło klasa 6 wsłuchała się w odgłosy natury za oknem klasa 7 A sfotografowała przyrodę klasa 7 B świadczyła o dzisiejszym święcie zielonym elementem stroju 8A poczuła, że fajnie jest na spacerze 8B zadbała o niepotrzebny pobór prądu

• Dbamy o świat

22 kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi. Klasa VIIIa z tej okazji posprzątała świat wzdłuż trasy kolejki wąskotorowej na trasie Bonin-Manowo. Zebraliśmy ogromne ilości śmieci. Niestety, najwięcej nich leżało w naszej miejscowości Po dotarciu do Nadleśnictwo Manowo zwiedziliśmy Czaplą Górę i ścieżkę edukacyjną oraz upiekliśmy na ognisku kiełbaski.

• Konkurs plastyczny

6 kwietnia w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej odbyła się XIX edycja powiatowej dziecięcej sesji naukowej pt. „Skarpetki, kuny i inne postaci Justyny Bednarek” , podczas której odbyło się rozstrzygnięcie powiatowego konkursu plastycznego pt. „Ilustrujemy utwory Justyny Bednarek” został rozstrzygnięty. Wśród nagrodzonych znalazło się 3 uczniów naszej szkoły. Prace Amelii, Kornelii i Jakuba spodobały się jurorom. Dzieci zostały nagrodzone pięknymi książkami, które być może będą inspiracją do wykonania kolejnych pięknych ilustracji

• Egzamin próbny

Za naszymi ósmoklasistami ostatni (już 4.) próbny egzamin. W tym roku szkolnym uczniowie zmierzyli się się z zestawami egzaminacyjnymi przygotowanymi przez wydawnictwa: WSiP, GWO, Operon oraz Centralną Komisję Egzaminacyjną.

• Rekolekcje wielkopostne

Rekolekcje wielkopostne w naszej szkole zakończyły się Msza Świętą w naszym kościele parafialnym w Kretominie. Był to czas pełen refleksji i zadumy. Z całego serca dziękujemy księdzu Radosławowi Mazurowi za naukę rekolekcyjną i poświęcony nam czas. Ogromne Bóg zapłać!

• Z dobrego serca

Zakończyliśmy w naszej szkole zbiórkę artykułów szkolnych dla dzieci z Ukrainy. Część przyborów trafiła już do dzieci, które chodzą do nas do szkoły. Reszta została spakowana w paczki i zostanie przechowana dla osób, które mogą do nas trafić w najbliższym czasie. Dziękujemy rodzicom i uczniom za wsparcie i okazaną pomoc. Po raz kolejny udowodniliście Państwo, że macie ogromne serca.

• W starożytnym Rzymie

To nie prima aprilis, lecz najprawdziwsza lekcja polskiego w klasie 8b Uczniowie przenieśli się w czasie do starożytnego Rzymu i przygotowali gazetę, tematycznie związaną z omówioną właśnie na lekcjach języka polskiego powieścią Henryka Sienkiewicza "Quo vadis". W zaprezentowanych pracach nie mogło zabraknąć nawiązań do najważniejszych wydarzeń: śmierci małej Augusty, twórczości Nerona, podpalenia Rzymu, nieuzasadnionych oskarżeń pod adresem chrześcijan czy ślubu Ligii i Winicjusza

• Prima Aprilis

W naszej szkole pierwszy kwietnia, czyli Prima Aprilis, obchodziliśmy Dniem bez Plecaka! Typowy plecak dzisiaj zastąpiły: wózki, walizki suszarka na pranie, deskorolki z Tipi, garnki, reklamówki, kosze, choinka, fotelik samochodowy, hustawka, regał, poszewka na poduszkę, a nawet...opona! Zaangażowanie i krwatywność uczniów były na najwyższym poziomie!

• Pierwszy dzień wiosny

21.03. to pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. W tym roku w naszej szkole świętowaliśmy go pod hasłem: w zdrowym ciele-zdrowy duch! Pierwsze 2 lekcje upłynęły na zrobieniu zdrowych wiosennych śniadań. Każda klasa przygotowała swoje potrawy, które potem prezentowała. Było pysznie, kolorowo i...kreatywnie! Uczniowie zaskoczyli nas swoją pomysłowością i zaangażowaniem. Powstały naprawdę ciekawe dania! Na talerzach pojawiły się nie tylko finezyjne kanapki, ale także desery, musy, ciasto, sałatki owocowe, napoje oraz...wściekły kurczak na ryżowym polu! Kolejne lekcje to czas spędzony na szkolnym boisku. W blasku i cieple pierwszych słonecznych promieni rozegrano turniej piłki nożnej oraz zbijaka. Klasy młodsze, pod okiem wychowawców, wykonywały zadania przypisane do konkretnych stacji.

Piątek 10.05.2024

• Znajdź nas na Facebooku i bądź na bieżąco