• Wizyta w BTD

• W środę 18.10. uczniowie kl.I-IV pojechali do Bałtyckiego Teatru Dramatycznego w Koszalinie na spektakl pt. "Pippi Pończoszanka". Przedstawienie pełne muzyki i ekspresji bardzo się wszystkim podobało. Dziękujemy aktorom BTD za cudowne przeżycia.

• ...Za serce, Za uśmiech, Za trud - DZIĘKUJEMY!

• 14 października to Dzień Edukacji Narodowej. W tym roku to święto szczególne, bo przypada 250. rocznica uchwalenia Komisji Edukacji Narodowej. To właśnie przed 250 laty Sejm powołał pierwszą na świecie instytucję, która stworzyła fundamenty systemu szkolnego, nad którym opiekę sprawowało państwo. Właśnie z tej okazji w szkolnym holu odbył się krótki apel oraz występ artystyczny przygotowany przez piątoklasistów. W krótkim skeczu mogliśmy zobaczyć szkołę przyszłości, w której nauczyciele zostali zastąpieni nowymi technologiami. Występ zakończyło wystąpienie przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego oraz pani dyrektor.

• Żywa lekcja biologii

• Do klasy trzeciej przybyli wraz z naszym.absolwentem, Igorem, niecodzienni goście: karaczany, straszyki, krocionogi i szarańcza. Największym zainteresowaniem cieszyły się karaczany: brazylijski I jawanika. Ze spokojem przechadzaly się po rękawach najodważniejszych trzecioklasistów.

• Kasztany, kasztany - dzięki nim zarabiamy!

• Pierwsza zbiórka kasztanów za nami! Zebraliśmy ponad 3 tony i zarobiliśmy ponad 6 tysięcy złotych.

Najwięcej przynieśli drugoklasiści ponad 1300 kg i trzecioklasiści prawie tonę.

Rekordzista indywidualny-Natan z klasy III uzbierał 620kg.

Brawo!

Zbieramy dalej!

• Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

• W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 uczniowie Szkoły Podstawowej w Boninie razem ze swoimi wychowawcami realizowali następujące projekty :

Klasa IV porównywała wybrane dzieło literackie z jego filmową adaptacją. Uczniowie po obejrzeniu filmu pt.: „ O psie, który jeździł koleją” dokonali porównania z książką. Zauważyli różnice i podobieństwa, które wypisywali na przygotowanych planszach. Następnie opracowali wnioski końcowe.

Klasy I-III wykonały prace plastyczne reklamujące adaptację lektury szkolnej.

Dofinansowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

• Duży tort za 100% wpłat!

• Klasa III mogła dziś cieszyć się i delektować długo wyczekiwanym tortem. Był on nagrodą od Rady Rodziców naszej szkoły dla klasy o największej liczbie wpłat na Radę Rodziców. Tort był przepyszny. Mamy nadzieję, że w tym roku nasi rodzice też nie zawiodą!

• Dzień Chłopaka

• 30 września to Dzień Chłopaka. Samorząd Uczniowski z tej okazji zorganizował dzień muchy i krawata. Uczennice naszej szkoły także nie zapomniały o swoich kolegach. Dziewczęta z klasy V przygotowały drobny upominek w postaci breloczków, słodkości i spersonalizowanych wierszyków, a szóstoklasiści od swoich koleżanek otrzymali ołówki z wygrawerowanym imieniem oraz literackie życzenia. Dziewczynki przygotowały także poczęstunek oraz konkurencje zręcznościowe dla chłopców.

• Wizyta w stadninie koni

• 29 września br. uczniowie klasy szóstej odwiedzili Stajnia - Pałac Parkowy Parnowo. Obejrzeli boksy zamieszkiwane przez konie i poznali najciekawsze elementy budowy konia. Mieli możliwość przygotowania konia do jazdy, by następnie go dosiąść pod czujnym okiem pani Iwony Raciędy . Konie okazały się bardzo przyjazne. Z przyjemnością chrupały przyniesione przez gości jabłka i marchewki. Wizytę zakończyliśmy ogniskiem i pieczeniem kiełbasek. Stajnia SKJ Parnowo jest godna polecenia na zorganizowanie wycieczki klasowej.