• Zmiany w naszej bibliotece

• Szkoła Podstawowa w Boninie po raz drugi przystąpiła do realizacji Priorytetu 3. Narodowego
              Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021 – 2025”, którego zasadniczym celem jest
              propagowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, rozwijanie zainteresowań czytelniczych,
              wybieranie książki zamiast innej opcjonalnej formy spędzania wolnego czasu, uczestnictwo w
              imprezach czytelniczo- kulturalnych, współpraca z innymi bibliotekami. Realizacja Programu
              rozpoczęła się od listy życzeń czytelniczych, czyli książek proponowanych przez uczniów, nauczycieli i
              pracowników obsługi. Na jej podstawie dokonano zakupu do biblioteki szkolnej. Zmienił się także
              wygląd naszej biblioteki. Zakupione meble uczyniły ją miejscem bardziej przytulnym do spędzania
              każdej przerwy.

Dofinansowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025

• Jaką siłę mają marzenia?

• Dzisiaj klasy 5-8 w ramach realizacji szkolnego programu wychowawczo-profilatycznego wybrały się do Multikina na film "Siła naszych maszeń". Seans poprzedziła prelekcja pani psycholog, która przedstawiła 10 sposobów na to, jak radzić sobie w trudnych życiowych sytuacjach.

"Siła naszych marzeń" to przepiękny film przedstawiający wzruszającą, a zarazem poruszającą historię Zoe, która urodziła się i całe dzieciństwo wychowaywała wśród koni wyścigowych w stadninie swoich rodziców. W źrebaku upatrzyła przyszłego mistrza zawodów jeździeckich. Jednak jedna noc i jeden wypadek przekreślają długo snute marzenia i plany. Dzięki niezwykłej pomocy rodziców oraz stajennego, który ma niezwykły dar komunikowania się ze zwierzętami, Zoe postanawia sprzeciwić się niesprawiedliwemu losowi i odzyskać wiarę w marzenia, które zdawały się być utracone bezpowrotnie. To wzruszający i pełny refleksji film. Polecamy każdemu.

Na końcu galerii zdjęć załączamy także materiały dla rodziców, z którymi warto się zapoznać.

• Mistrzowie są wśród nas

• W czwartek w naszej szkole odbyły się eliminacje szkolne w konkursie "Mistrzowie Pięknego Czytania". Udział wzięło 12 uczniów z klas III-VIII. Każdy uczestnik przeczytał wybrany przez siebie fragment "Mitologii" Jana Parandowskiego. Komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców, którzy będą reprezentowali naszą szkołę w eliminacjach gminnych:

Aleksander Lenio, Hanna Bulczak, Martyna Lichtańska, Nikola Matysiak, Maja Szabat, Przemysław Bulczak.

Gratulujemy!

• Zakropkowani

• 15 września w naszej szkole obchodziliśmy Święto Kropki. Zainspirowani historią małej Vashti, która dzięki jednej małej kropce uwierzyła w siebie, udaliśmy się na poszukiwania ukrytych kropek. Najszybsi zostali nagrodzeni słodkościami przez Samorząd Uczniowski.

Dzień Kropki to święto kreatywności, odkrywania talentów oraz pokonywania trudności.

• W planetarium

• W piątek uczniowie z kl II i III wyruszyli na misję po Układzie Słonecznym. Oprowadzał nas pan Piotr ze stowarzyszenia #PolarisOPP. Z pasją opowiadał o kolejnych planetach, o warunkach jakie na nich panują, o tym, czy jest na nich życie.

Czas naszej wycieczki upłynął bardzo szybko i przyjemnie. Na koniec mieliśmy czas na lody.

To było świetne zakończenie pierwszego tygodnia nowego roku szkolnego.

• Witaj, szkoło!

• Nadszedł w końcu wrzesień, a wraz z nim początek roku szkolnego. Dzisiaj, po ponad dwumiesięcznej przerwie, usłyszeliśmy znów pierwszy dzwonek, który symbolicznie rozpoczął nowy rok szkolny 2023/2024. Pani dyrektor uroczyście przywitała: uczniów, rodziców oraz pracowników szkoły. W tym roku szkolną przygodę w naszej szkole rozpoczęło 17 pierwszkolasistów. Życzymy Wam powodzenia i samych dobrych chwil w murach naszej szkoły!

• Szkoły pełne talentów

• W tym roku również dołączyliśmy do akcji LIDL Polska #szkołypełnetalentów. Liczymy na Wasze wsparcie! Talenciaki możecie przynosić do szkoły i wrzucać do specjalnie przygotowanej skrzyneczki lub samodzielnie rejestrować je na stronie poprzez zeskanowanie QR kodu i wyszukaniu na liście naszej szkoły.