Uczniowie naszej szkoły uczęszczający na lekcje religii dołączyli do międzynarodowej kampanii "Milion dzieci modli się na rożańcu". Modliliśmy się o jedność i pokój na świecie.
Milion dzieci modli się na różańcu
Dzień drzewa
W ramach obchodów Dnia Drzewa klasa 1,2 i 3 poznały zakamarki leśnej kniei w Parku Leśników w Osetnie. Panowie z Nadleśnictwo Manowo odkryli przed nami tajemnice drzew,a PrzyrkaTeam pilnowała, żeby pobudzić mięśnie i tkankę nerwową Na zakończenie ognisko i odznaki Młodego dendrologa
Dbamy nie tylko o siebie...
Zawsze należy pamiętać- posprzątasz swoje miejsce na ziemi, posprzątasz cały świat Kuba J.,Filip, Kuba Sz., Wiktor i Martyna posprzątali swoją najbliższą okolicę w ramach akcji Sprzątania Świata. Brawo
Mistrzowie ekologii
Po trzydniowym maratonie pytań oto - Mistrzowie ekologii segregacja dla nich nie ma tajemnic
DEN
13 października świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Samorząd Uczniowski w imieniu wszystkich uczniów złożył życzenia i wręczył drobne upominki wszystkim pracownikom szkoły.
Spotkanie
Słowo też może boleć Klasa 7b spotkała się z Komendantem Staży Gminnej Rozmawiano o konsekwencjach niewłaściwego zachowania młodzieży i nie tylko...
Samodzielnie wykonane różańce przez uczniów kl. III
- 2
Klasowy Konkurs Pięknego Czytania
Uczniowie klasy II doskonale wiedzą, że książka to najlepszy przyjaciel człowieka! 1.10. w ich klasie, już po raz drugi, odbył się Klasowy Konkurs Pięknego Czytania. Przewodnicząca jury miała trudny wybór, by wyłonić zwycięzcę, bo drugoklasiści pięknie przygotowali swoje wystąpienia.
Efekty pierwszej zbiórki kasztanów:
klasa I- 619 kg
klasa II- 97 kg
klasa III-210 kg
klasa IV -38 kg
klasa V - 82 kg
klasa VI-18 kg
klasa VIIa- 60 kg
klasa VIIb- 46 kg
klasa VIIIa-4 kg
klasa VIIIb -
razem:1174 kg
Wizyta w kinie
04.10.2021r. klasy V, VI i VIIa były w Multikinie na ekranizacji bestsellera Marcina Szczygielskiego "Czarny Młyn". Najnowsza produkcja dla dzieci i młodzieży powstała w reż. Mariusza Paleja. Film oparty na motywach powieści to pełna przygód opowieść o pierwszej miłości, wielkiej przyjaźni i tolerancji.
"Mały książe" - inaczej...
Uczniowie nie lubią czytać lektur, za to doskonale bawią się podczas lekcji, kiedy mogą wykazać się kreatywnością. Klasa VII b miała okazję inaczej spojrzeć na „Małego Księcia” Antoine ̓a de Saint -Exupẻry ̓ego. Główny bohater został wysłany w podróż po XXI wieku. Poznał aktualne typy ludzkie, takie jak hejter, materialista, zakupoholik. Wśród przedstawicieli współczesnego społeczeństwa nie mogło zabraknąć osób uzależnionych od technologii informacyjnej, mediów społecznościowych czy używek, a także osób, które nie dbają o środowisko naturalne.
Ciekawa lekcja techniki
Uczniowie klasy V wykonali takie piękne jesienne drzewa.
Wyniki wyborów do Samorządu Uczniowskiego:
W dn. 04.10.2021r. odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Oddano 110 głosów, w tym głosów ważnych 110, nieważnych 0.
W związku z wyrównaną walką, do Rady Samorządu Uczniowskiego weszły wszystkie osoby, startujące w wyborach.
Poniżej lista kandydatów, w kolejności uzyskania największej ilości głosów:
Bulczak Przemysław
Czech Zofia
Okuniewicz Marcela
Klimek Patrycja
Mordas Michalina
Jaworska Maja.
Gratulujemy!
Wolontariat- to dobre...
Nasza szkoła bierze udział w konkursie "Cukierek za życzliwość i ty możesz zostać wolontariuszem" organizowanym przez fundację Dwa Skrzydła Anioła. Przez kilka miesięcy będziemy prowadzić DZIENNICZKI DOBRYCH UCZYNKÓW.
Rozpoczęliśmy od zapoznania się z ideą wolontariatu.
Mała retencja więcej wody dla przyrody
Na zakończenie projektu "Mała retencja więcej wody dla przyrody" - uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zajęciach terenowych. Mokradła Pyszka to doskonały przykład własciwej działalności czlowieka dbającego o zasoby wodne. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy, obserwowaliśmy ptaki wodne. Widzieliśmy między innymi łabędzie, kaczki, gęsi i po raz pierwszy zobaczyliśmy czaplę białą. To była bardzo ciekawa wyprawa.
Dzień chłopaka
30 września w ramach obchodów Dnia Chłopaka, Samorząd Uczniowski zorganizował Dzień Muchy i Krawata. Wszystkie osoby mające na sobie muchę lub krawat były zwolnione z odpowiedzi ustnych i niezapowiedzianych kartkówek. Musimy przyznać, że akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem, szczególnie wśród uczniów klas starszych. Nie było chyba osoby, która nie miała na sobie muszki lub krawata. Ci, którzy zapomnieli, wykazali się niezwykłą kreatywnością-wprzygotowali muchy i krawaty w wersji "handmade".
Oprócz tego Samorząd Uczniowski zorganizował słodką niespodziankę dla wszystkich Panów-tych małych i tych większych.
Chłopcy i Panowie - jeszcze raz: wszystkiego najlepszego!
Liga Bałtycka Orlik 2012
W środę 29 września 2021r. w Bobolicach na Stadionie Miejskim przy ul. Mickiewicza 20, odbyły się turnieje w ramach rozgrywek Liga Bałtycka Orlik 2012 - Powiat Ziemski Koszalin w kategorii Trampkarz U14 i Młodzik U12.
W kategorii Trampkarzy pierwsze miejsce zajął zespół SP Bonin, prowadzony przez pana Mariusza Poślednika, w składzie:
- Sebastian Gąsiorowski
- Łukasz Korol
-Mateusz Pawluch
- Oskar Duda
- Tomasz Śliwa
- Krzysztof Milczarz
- Danylo Kizyma
- Kacper Ścisły
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Słowiński Park Narodowy
28 września nasi uczniowie wędrowali po wydmach Słowińskiego PN, mieliśmy możliwośc obejrna latarnię w Czołpinie i na punkt widokowy w Rowokole.
Było pięknie pogoda wymarzona, doborowe towarzystwo. To przepis na dobrą wycieczkę.
"Mistrz"
27 września klasy VIII miały okazję w koszalińskim Multikinie obejrzeć film "Mistrz" w reż. Macieja Barczewskiego. Seans poprzedził edukacyjny filmik, który wprowadził młodych widzów w czasy II wojny światowej oraz zobrazował realia obozu koncentracyjnego. Pokazano również losy głównego bohatera filmu -
Tadeusza Pietrzykowskiego oraz przygotowania Piotra Głowackiego do odegrania głównej roli.
Film "Mistrz" to zekranizowana historia więźnia-pięściarza obozu Auschwitz, Tadeusza "Teddiego" Pietrzykowskiego, który by przeżyć w nazistowskim obozie zagłady, musiał walczyć na ringu. Jego upór, siła i waleczność pozwoliły mu nie tylko ocaleć, ale także dały jego współwięźniom nadzieję na zwycięstwo.
Przedstawiona w filmie historia chwyciła za serce niejednego młodego widza. Z pewnością duże znaczenia miała też fenomenalna gra aktorska odtwórcy głównej roli-Piotra Głowackiego. Z filmu poprzedzającego seans wiemy, że długie i żmudne treningi przygotowujące do perfekcyjnie odegranej roli trwały aż 14 miesięcy!
Film ten z pewnością zostanie na długo w pamięci.
Baczyński na warsztat
24 września 2021 r. w Rosnowie odbyła się gra terenowa "Baczyński na warsztat". Organizatorem imprezy była Gminna Biblioteka Publiczna w Manowie. Naszą szkołę reprezentowały uczennice z klasy VIII B. Dzięki nowoczesnym technologiom odbyły wirtualną wycieczkę do czasów Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Rewelacyjna zabawa dała im okazję do poznania ciekawostek z życia poety. Maja Foremna otrzymała wyróżnienie, a Martyna Fiedorowicz nagrodę za zajęcie miejsca na podium. Dziewczynom gratulujemy, a wszystkich uczniów zachęcamy do udziału w kolejnych grach mobilnych.
Archiwum Aktualności
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wszystkie