• Wydarzenia

            • Nowa odsłona szkolnej biblioteki

            • Nasza szkoła otrzymała dotację w wysokości 12 ty. zł  w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na zakup nowości czytelniczych, wyposażenie szkolnej biblioteki oraz promocję i rozwój czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. W ramach otrzymanych funduszy planowane jest przede wszystkim poszerzenie księgozbioru szkolnej biblioteki o: lektury szkolne dla klas I-VIII, nowości czytelnicze, pozycje rozwijające zainteresowania uczniów, książki wybrane w ramach konsultacji z uczniami, rodzicami oraz nauczycielami. Planujemy także dostosować wnętrze naszej biblioteki poprzez zmianę wyposażenia i nową aranżację wnętrza. Powstanie kącik czytelniczy ze stolikiem i krzesełkami. Zostanie także zakupiony fotel dla bibliotekarza oraz dwie zamykane szafy. W ramach promocji czytelnictwa planowane są: organizacja konkursów plastycznych, literackich i czytelniczych, Dnia Postaci z Bajek, spotkania autorskie, tworzenie aktualnych gazetek czytelniczych w holu szkolnym, Poranki – czytanki, udział uczniów w konkursach zewnętrznych, wypożyczanie książek na czas ferii i wakacji.

              Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

              Profil na Facebooku - @NPRCZ 2.0.

            • Ze starego, coś nowego!

            • Klasa 3 jest niezwykle kreatywna, zbędne w domu materiały zostały ponownie wykorzystane, dając dzieciom dużo radości w tworzeniu czegoś nowego.

            • Cudze chwalicie, swego nie znacie...

            • Uczniowie klas I -III byli na wycieczce w Koszalinie. Najpierw obejrzeli spektakl w Bałtycki Teatr Dramatyczny w Koszalinie pt. "Kazuko" . To była piękna opowieść o tym, że "bycie człowiekiem to piękna, ale trudna rzecz".

              Potem był spacer po mieście. Kapliczka Świętej Gertrudy, Katedra, Domek Kata - to najważniejsze zabytki Koszalina. Na koniec karmiliśmy gołębie pod Ratuszem i spacerowaliśmy po parku Książąt Pomorskich.

              To był udany dzień.

            • Od ziarenka, do bochenka c.d.

            • Tym razem uczniowie klas I i II dowiedzieli się, co otrzymujemy ze zbóż. Oczywiste jest, że mąkę, ale też kaszę, makarony, płatki, olej, mleko owsiane, paszę dla zwierząt i ...piwo.

              Trzeba było decydować, czy mąka kasztanowa, kokosowa, czy migdałowa to produkty zbożowe. A z czego powstał kuskus, pęczak czy kasza manna?

              Jakie to wszystko ciekawe...

            • Żyjemy w zgodzie z naturą

            • Uczennice z klasy 3 wzięły udział w XVIII Regionalnym Turnieju Ekologicznym ŻYJEMY W ZGODZIE Z NATURĄ, który odbył się w SP nr 17 w Koszalinie. Hania Bulczak zajęła I miejsce, Natalia Sobolewska II miejsce, Amelka Narodzonek III miejsce. Gratulacje!

            • #PrzyrkaTeam znowu zaskakuje

            • Szlachetne zdrowie nikt się nie dowie, jako smakujesz, aż się zepsujesz!!! Podczas odchodów Dnia Zdrowia w SP w Boninie została otwarta przychodnia PrzyrkaTeam. Doktorzy Alan i Wiktor sprawdzali parametry ciśnienia skurczowego i rozkurczowego, badali puls i saturację Klasa 2a wzięła udział w Queście pn "W zdrowym ciele zdrowy duch!" I najmłodsi, i ci starsi muszą widzieć, jak dbać o zdrowie #PrzyrkaTeam

            • Dzień Ziemi

            • Ziemię mamy tylko jedną, więc musimy o nią dbać! Tegoroczne obchody Dnia Ziemi w naszej szkole przebiegły w działaniach teoretycznych i praktycznych : wzięliśmy udział EKOfestonie online live. I Ci najmłodsi, i starsi zapoznali się z zagadnieniami ekologicznymi i z zakresu ochrony środowiska. Były pogadanki, wykłady, konkursy, filmiki, bajki. Było pouczająco. Zakasaliśmy też rękawy, aby posiać naszą kwietną łąkę wokół budynku szkolnego klasy młodsze z całych sił zaśpiewały piosenki na chwałę ZiemiPrzed nami jeszcze zbiórki: używanej odzieży, elektrośmieci, puszek, bakterii oraz nakrętek Nieustawajmy w pomocy naszej Planecie, innej nie będzie!

            • Jak to z chlebem było...

            • Tym razem pierwszaki i drugaki poznały zboża uprawiane w Polsce, ich wygląd i budowę. Rozpoznawały cztery podstawowe: żyto, pszenicę, owies i jęczmień. Najciekawsze okazało się zadanie polegające na sortowaniu ziaren.