• Mała szkoła wielkich serc!

Kolejny raz dziękujemy za zaangażowanie!

Siema!

• Dzień Babci i Dziadka

• 9 lutego uczniowie klas I -III zaprosili swoje babcie i dziadków, by wierszem, piosenką, tańcem i drobnymi upominkami podziękować Im za troskę, miłość i całe dobro jakich od nich doświadczają.

Rodzice przygotowali poczęstunek, by wszyscy poczuli się jak w domu.

Było mnóstwo wzruszeń, uśmiechów, całusów i przytulasów.

100 lat dla wszystkich Babć i Dziadków!

• Ile pomysłów mieści się w głowie?

• Klasa IV zrealizowała kolejną lekcję w ramach projektu „Jak odczytywać emocje?”. Podczas jednej z godzin wychowawczych czwartoklasiści przenieśli się na Planetę Twórczego Myślenia. Czekały tam na nich niełatwe zadania, np. podanie sposobów na umycie zębów bez wody, wymyślenie cech nowej planety oraz stworzenie nowego zastosowania znanym im przedmiotom. Wszystkie te działania pogłębiały umiejętność twórczego myślenia, kształtowały kreatywność oraz uczyły współpracy w grupie. Dzieci stworzyły urządzenia takie jak: Broniator 3000, Przydatnik i Miotacz napojów. W ich głowach znajduje się naprawdę wiele pomysłów!

• #PrzyrkaTeam znowu w akcji!

• #PrzyrkaTeam, w ramach swoich działań - edukacji przyrodniczej młodszych i Dnia Małpyprzeprowadziła zajęcia w Ognisku Przedszkolnym w Manowie. Przedszkolaki mogły się dowiedzieć czym, oprócz przysłowiowego banana, odżywiają się człekokształtne ssaki, poznali ich gatunki, układali puzzle, rozwiązywali zagadki , wytężali mięśnie podczas zabawy ruchowej. Spotkanie zakończyło się zdrowym, małpim jedzeniem. Dziękujemy, Przedszkolaki, byliście The Best

• Podsumowanie pracy z lekturą "Kamienie na szaniec"

• Czy doceniamy to, co niesie za sobą życie? Po tygodniu pracy mogli przekonać się o tym uczniowie klasy 8a. Stworzyli mural, na którym zestawili swój świat ze światem Alka, Rudego i Zośki, bohaterów "Kamieni na szaniec" Aleksandra Kamińskiego. Za pomocą symboli przedstawili uroki współczesnego świata oraz najważniejsze aspekty życia pokolenia Kolumbów.

• Dzień Pizzy

• 30 stycznia odbył się w naszej szkole Dzień Pizzy. Uczniowie wszystkich klas przygotowywali swoje pizze. Niektórzy działali w pracowni gastronomicznej Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im.W.Witosa w Boninie, w której pomagali młodszym kolegom uczniowie kl.I z tejże szkoły. Inni przygotowali swoją ulubioną potrawę w klasach i przynieśli gotowy wyrób do upieczenia.

Wartościowe było to, że nasi uczniowie mogli od początku do końca obserwować proces powstawania pizzy i aktywnie w nim uczestniczyć.

Po zjedzeniu przepysznej przekąski wyliczyliśmy, ile kosztowała nasza pizza , a ile wydalibyśmy kupując ją dla wszystkich. Okazało się, że sporo można zaoszczędzić!

Dziękujemy uczniom i nauczycielom Zespołu Szkół za umożliwienie nam skorzystania z pracowni. To było bardzo ciekawe doświadczenie.