• Pomagamy!

• Dzisiaj w szkole odbył się Dzień Ciasteczkowy na rzecz jednego z naszych uczniów-Kacpra. Jego historię poznała już cała Polska, dzięki reportażowi Faktów TVN. Chłopiec niedawno przeszedł w bydgoskim szpitalu długą i skomplikowaną operację. By wrócić do pełnej sprawności potrzebuje bardzo kosztownej rehabilitacji. Uczniowie, rodzice i pracownicy szkoły postanowili włączyć się w zbiórkę. Jak zwykle, nie zawiedli! Szkolny korytarz już przed 8 rano zapełnił się stołami, uginającymi się pod przepysznymi wypiekami. Ilość przygotowanych słodkości przeszła nasze najśmielsze oczekiwania! Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do sukcesu naszej akcji! Dziękujemy przede wszystkim rodzicom, którzy kolejny raz pokazali, że zawsze można na nich liczyć i przygotowali przepyszne wypieki. Dziękujemy także mieszkańcom Bonina, którzy tak licznie odwiedzili naszą szkołę i zakupili nasze słodkości. Podziękowania kierujemy także do lokalnych przedsiębiorców: Inter-Metal S.C. , Tepak oraz Instytut Hodowli i Aklimatyzacji Roślin - PIB, Oddział w Boninie za rozgłosnienie naszego kiermaszu w swoich instytucjach oraz wsparcie naszej akcji. Bez Waszego zaangażowania nie osiągnęlibyśmy tak imponującego wyniku. Kwota, jaką zebraliśmy to 4972zł. Niebawem zasili konto zbiórki Kacpra.

• W krainie Zeusa

• Jak zachęcić uczniów do zaznajomienia się z mitami greckimi? Wystarczy zafundować im podróż do przeszłości. Spotkanie ze starożytnymi bogami, poznanie ciekawostek z ich życia sprawiło, iż piątoklasiści zdobyli więcej informacji niż podczas tradycyjnej lekcji. Dowiedzieli się, jak trafić po nitce do kłębka, uniknąć syzyfowej pracy czy zdobyć róg obfitości.

• Wizyta listonsza

• Ludzie listy piszą, nawet w małej wiosce... Uczniowie klasy II postanowili wysłać kartki świąteczne do swoich bliskich. Ułatwił im to zaproszony na lekcję Pan listonosz - dziadek jednego z uczniów.

• Kolejne sukcesy

• W ubiegłym tygodniu odbył się apel podsumowujący osiągnięcia uczniów w I semestrze. Pani dyrektor wręczyła: dyplomy Wzorowego Ucznia , dyplomy potwierdzające otrzymanie stypendiów naukowych, nagrody za udział w konkursach: szkolnych, gminnych, powiatowych i ogólnopolskich. Został także rozstrzygnięty Szkolny Turniej Tenisa Stołowego, na którego wyniki wszyscy czekali. Warto dodać, że medale dla zwycięzców turnieju zostały wydrukowane na szkolnej drukarce 3D, zakupionej w ramach programu #laboratoriaprzyszłości.

• Dzień Gramatyki

• 4 marca przypada Narodowy Dzień Gramatyki. W związku z tym w naszej szkole uczniowie klasy VIIIa, pod opieką nauczycieli języka polskiego, przygotowali gramatyczne gry i zabawy. Na przygotowanych stacjach zadaniowych uczniowie musieli zmierzyć się m.in. z formami gramatycznymi czasownika, częściami mowy i zdania czy odmianą rzeczownika przez przypadki. Uczennice kl. VIIIa przeprowadziły także lekcje dla klas II-IV, które były poświęcone zagadnieniom ortograficznym. Uczniowie naszej szkoły mogli także poznać ciekawostki gramatyczne związane z rozwojem polszczyzny na przestrzeni dziejów. Najlepszą wiedzą z zakresu gramatyki wykazali się:

Borys Jankojć (kl. V), Wojciech Cygan (kl.VI), Przemysław Bulczak (kl. VII), Dawid Poślednik i Jakub Szkutnik (kl. VIIIb).

Serdecznie gratulujemy! Mamy nadzieję, że choć trochę odczarowaliśmy mit o polszczyźnie jako jednym z najtrudniejszych języków świata.

• Karnawałowy tydzień mody!

• Co prawda karnawał już za nami, ale chociaż we wspomnieniach wróćmy do organizowanego przez Samorząd Uczniowski Karnawałowego Tygodnia Mody. W poniedziałek ubieraliśmy się na neonowo🩷, we wtorek-w kratkę, w środę-w kwiaty, w czwartek-w paski, a w piątek- na opak.

Po skrupulatnych przeliczeniach zwyciężyła klasa 1 z frekwencją 93%.

Gratulujemy i zachęcamy do kolejnych zabaw.