• Biologiczne działania praktyczne

Biologiczne działania praktyczne:

klasa 8a działała antopologicznie,

klasa 7a tworzyła modele funkcjonalne płuc,

klasa 5a natomiast oznaczała w terenie porosty.

• Dzień Klocków LEGO

• 27 stycznia obchodzimy dzień klocków LEGO. Uczniowie z klas I-III na lekcjach konstruowali swoje budowle według pomysłów własnych. Wybrano po 3 -4 najciekawsze prace z każdej klasy. Zostały one zaprezentowane na szkolnym korytarzu i poddane ocenie. Głosowali uczniowie i dorośli. Oddano 38 głosów i wybrano najbardziej pomysłowe projekty. Najbardziej podobała się praca Julki z klasy II, Marceliny z klasy I i Mieszka również z klasy I. Nagrody dla kreatywnych twórców zostaną wręczone w poniedziałek. Najważniejsze, że wszyscy się świetnie bawili i zbudowali bardzo ciekawe konstrukcje z klocków LEGO.

• Czym ludzie różnią się między sobą?

• Klasa 4 już zna odpowiedź na pytanie: czym ludzie różnią się między sobą.  Na godzinie wychowawczej poznali typy osobowości, dowiedzieli się, że każdy z nas jest inny, a cechy osobowości czynią z ludzi jednostkę wyjątkową i niepowtarzalną. Podczas warsztatów uczniowie wysłuchali wykładu psycholog  Anny Pactwy i szukali odpowiedzi na pytania: czy każdy z nas jest innym kolorem? Oraz Jakie zwierze w nas drzemie?

Ta lekcja pokazała i uświadomiła czwartoklasistom, że każdy z nich  jest różny, ale tak samo potrzebny. Dzięki temu, że się od siebie różnią, rozwijają różne pasje i są dobrzy w różnych dyscyplinach, mogą się uzupełniać i tworzyć zgrany zespół.

To kolejna lekcja przeprowadzona w ramach projektu „Lekcje z klasą. Jak odczytywać emocje?” realizowanego z ramienia Fundacji Uniwersytet Dzieci.

• Żywa lekcja historii

• W poniedziałek 23.01.2023r. naszą szkołę odwiedziła grupa rekonstrukcyjna. Podczas pokazu uczniowie poznali obyczaje i kulturę epoki śreniowiecza. Największym zainteresowaniem cieszył się pokaz rycerskiego uzbrojenia oraz ekwipunku. Nie zabrakło także prezentacji średniowiecznej broni. Najwięksi śmiałkowie na własnejn skórze poznali narzędzie tortur- dali zakuć się w dyby. To była żywa lekcja historii, którą zapamiętamy na długo.

• Wizyta w BTD

• We wtorek klasy I-III udały się do Bałtyckiego Teatru Dramatycznego w Koszalinie na spektakl "Królowa Śniegu".

• Kolejne sukcesy naszych uczniów

• Miło nam poinformować, że uczniowie klasy 8b Mateusz Zaręba i Dawid Poślednik zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego Konkursu Matematycznego dla uczniów szkół podstawowych województwa zachodniopomorskiego w roku szkolnym 2022/2023.

Dawid Poślednik dodatkowo do Konkursu Geograficznego.

Gratulujemy!

• Znowu zagraliśmy dla największej orkiestry świata!

• Niezwykła lekcja języka polskiego

• W klasie piątej odbyła się niezwykła lekcja języka polskiego. Uczniowie zabrali nas w podróż w czasie, podczas której mieliśmy możliwość poznać jedno z miejsc opisanych w powieści Ferenca Molnara "Chłopcy z Placu Broni". Wykonali oni przepiękne makiety Ogrodu Botanicznego, siedziby Czerwonoskórych. Szczegółowo odtworzyli kamienny mur, otaczający ogród, drzewo, po którym Boka, Nemeczek i Czonakosz dostali się do środka. Wykazali się ogromną kreatywnością projektując wyspę na stawie, do której można było dostać się przez drewniany mostek, oraz ruiny zamku z gotyckim oknami czy oranżerię.

• Znowu gramy!

• Nasza szkoła kolejny rok gra w największej orkiestrze świata!  Jeśli chcecie wesprzeć wielki koncert dobrych serc, to od jutra do końca stycznia w naszej szkole szukajcie puszki z logo WOŚP! Pamiętajcie, orkiestra gra do końca świata i o jeden dzień dłużej!

• Co tam słychać w Soplicowie?

• Czytanie lektur nie jest ulubionym zajęciem ósmoklasistów w przeciwieństwie do kreatywnej pracy na podstawie dzieł znanych pisarzy. Aby przybliżyć rówieśnikom tematykę "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza, uczniowie z klasy 8a przygotowali propozycje gazet, jakie mogłyby zostać wydane w Soplicowie, w latach 1811-1812.

Wykazując się dużą pomysłowością, zaprezentowali tematykę epopei narodowej w zabawny i przystępny sposób.

Z gazet można dowiedzieć się, kto zabił niedźwiedzia, co jadali mieszkańcy Soplicowa, jak się ubierali, a nawet - jak łatwo i bezboleśnie pozbyć się niechcianego kandydata na zajęcia.

• #PrzyrkaTeam znowu w akcji

• Karma, posłania, smaczki i zabawki zebrane przez naszą szkołę, choć trochę umilą ciężkie bytowanie bezdomnych kotów i psów z naszej gminy i nie tylko. Przekazaliśmy je fundacji opiekującej się bezdomniakami. Dziękujemy, że jesteście! #PrzyrkaTeam

• Grudniowe sprawy...

• Podsumowanie mijającego miesiąca w klasie II Jak widać, drugaki nie próżnowały, tylko zadania wypełniały!To ostatnie zadanie z naszego klasowego kalendarza adwentowego. Przez cały adwent świetnie się bawiliśmy. Przy wigilijnym stole opłatkiem się podzieliliśmy i życzenia złożyliśmy