28 września nasi uczniowie wędrowali po wydmach Słowińskiego PN, mieliśmy możliwośc obejrna latarnię w Czołpinie i na punkt widokowy w Rowokole.
Było pięknie pogoda wymarzona, doborowe towarzystwo. To przepis na dobrą wycieczkę.
28 września nasi uczniowie wędrowali po wydmach Słowińskiego PN, mieliśmy możliwośc obejrna latarnię w Czołpinie i na punkt widokowy w Rowokole.
Było pięknie pogoda wymarzona, doborowe towarzystwo. To przepis na dobrą wycieczkę.
27 września klasy VIII miały okazję w koszalińskim Multikinie obejrzeć film "Mistrz" w reż. Macieja Barczewskiego. Seans poprzedził edukacyjny filmik, który wprowadził młodych widzów w czasy II wojny światowej oraz zobrazował realia obozu koncentracyjnego. Pokazano również losy głównego bohatera filmu -
Tadeusza Pietrzykowskiego oraz przygotowania Piotra Głowackiego do odegrania głównej roli.
Film "Mistrz" to zekranizowana historia więźnia-pięściarza obozu Auschwitz, Tadeusza "Teddiego" Pietrzykowskiego, który by przeżyć w nazistowskim obozie zagłady, musiał walczyć na ringu. Jego upór, siła i waleczność pozwoliły mu nie tylko ocaleć, ale także dały jego współwięźniom nadzieję na zwycięstwo.
Przedstawiona w filmie historia chwyciła za serce niejednego młodego widza. Z pewnością duże znaczenia miała też fenomenalna gra aktorska odtwórcy głównej roli-Piotra Głowackiego. Z filmu poprzedzającego seans wiemy, że długie i żmudne treningi przygotowujące do perfekcyjnie odegranej roli trwały aż 14 miesięcy!
Film ten z pewnością zostanie na długo w pamięci.
24 września 2021 r. w Rosnowie odbyła się gra terenowa "Baczyński na warsztat". Organizatorem imprezy była Gminna Biblioteka Publiczna w Manowie. Naszą szkołę reprezentowały uczennice z klasy VIII B. Dzięki nowoczesnym technologiom odbyły wirtualną wycieczkę do czasów Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Rewelacyjna zabawa dała im okazję do poznania ciekawostek z życia poety. Maja Foremna otrzymała wyróżnienie, a Martyna Fiedorowicz nagrodę za zajęcie miejsca na podium. Dziewczynom gratulujemy, a wszystkich uczniów zachęcamy do udziału w kolejnych grach mobilnych.
Uczniowie klasy III, IV i V wzięli udział w projekcie Mała retencja czyli więcej wody dla przyrody. W każdej klasie odbędą się godzinne zajęcia z wykorzystaniem materiałów i prezentacji przygotowanej przez LOP dotyczącej tematu wody w naszym otoczeniu. Zajęcia pomogą zrozumieć dlaczego retencja jest ważna, jak działać, żeby ją utrzymać.
Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o małej retencji, zobaczcie poniższy film https://youtu.be/uRqTP8VOgyM
Klasa I i III biorą w tym roku udział w projekcie Projekt edukacyjny - WIRTUALNE PODRÓŻE . W atrakcyjny sposób będziemy poznawać świat, opowiemy o miejscach, które zwiedziliśmy, zaplanujemy także nasze podróże. Będziemy uczestniczyć w lekcjach on line a w klasie przygotujemy album podróżnika, mapę świata i wykonamy inne zadania. To będzie ciekawy projekt.
21 września jedna z sal lekcyjnych zamieniła się w małe Planetarium. Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach on-line realizowanych w ramach Programu Nauka dla Ciebie. To inicjatywa mająca na celu umożliwienie samodzielnego odkrywania nauki bez wychodzenia z domu. Skierowana jest do szkół podstawowych z małych miejscowości na terenie całej Polski. Zajęcia były prowadzone na żywo przez pracowników Centrum Nauki Kopernik.
Dzisiejszy pokaz transmitowany był na żywo prosto z Planetarium Centrum Nauki Kopernik. W trakcie pokazu prezenterzy zabrali młodzież naszej szkoły w podróż po kosmosie, a także pokazali ciała niebieskie i gwiazdozbiory jakie można aktualnie oglądać na nocnym niebie. Uczniowie naszej szkoły mogli dowiedzieć się m.in. dlaczego planeta Mars jest koloru czerwonego oraz poznać największe księżyce w Układzie Słonecznym. Po pokazie uczniowie rozmawiali z edukatorami o interesujących kwestiach.
15 września obchodziliśmy Dzień Kropki. Zajęcia rozwijające kreatywność przeprowadzone były w kl. I-III.
Wzorem lat ubiegłych, i w tym roku, nasza szkoła wzięła udział w akcji "Szkoło, pomóż i Ty!" organizowanej Fundację na Rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych Fundacja "Pomóż i Ty". Uczniowie naszej szkoły wraz ze swoimi rodzinami okazali ogromne serca! Zebraliśmy kwotę 271,62 zł , która już zasiliła konto Fundacji.
W tym roku szczególną opieką został otoczony10 letni Kacper Pawłowski, który choruje na Dziecięce Porażenie Mózgowe. Zebrane środki posłużą na zakup sprzętu, który pomoże mu w komunikacji, nauce pisania, czytania i mówienia.
Wszystkim osobom, które wsparły ten szczytny cel, bardzo dziękujemy!
1 września uroczyście rozpoczęliśmy rok szkolny. Serdecznie witamy w naszym gronie uczniów klasy pierwszej, którzy rozpoczynają swoją przygodę z nauką. Życzymy Wam przysłowiowych "samych piątek i szóstek"
29.10.2020 r. odbyło się w naszej szkole pasowanie na ucznia.
Zgodnie z tradycją, bohaterowie tego wydarzenia – uczniowie klasy I – zaprezentowali krótki program artystyczny i złożyli uroczyste ślubowanie, przyrzekając być dobrymi Polakami i wzorowymi uczniami.
Wielkim przeżyciem był dla dzieci sam moment pasowania. Pani dyrektor Zofia Kozłowska poprzez dotknięcie wielkim ołówkiem ramienia każdego dziecka, zamieniała go w pełnoprawnego ucznia Szkoły Podstawowej w Boninie. Wręczyła również pierwszakom pamiątkowe dyplomy, legitymacje szkolne oraz WYPRAWKI CZYTELNICZE ( książki przekazane uczniom w ramach kampanii „ Mała książka – wielki człowiek” prowadzonej pod patronatem MEN).
Niespodziankę dla dzieci przyszykowali także rodzice, w tym roku nieobecni na uroczystości z powodu pandemii. Napisali piękny list z ciepłymi życzeniami dla swoich pociech, który odczytała wychowawczyni – pani Violetta Kupracz. Przygotowali jeszcze „ słodkie ołówki” i pamiątkowe medale.
To był wyjątkowy dzień dla naszych pierwszaków, którym życzymy wielu sukcesów w nauce oraz tego, by na zajęcia szkolne przychodziły chętniej niż na plac zabaw.
Ten fragment "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza znają chyba wszyscy dorośli Polacy. Młodsi mieli okazję poznać go podczas lekcji języka polskiego. Uczniowie klasy VI b przypomnieli sobie, jak wielką rolę w życiu mieszkańców Soplicowa odgrywa tradycja. Do staropolskich obyczajów poznanych w zeszłym roku dołożyli jeszcze jeden - zwyczaj gry na rogu, ogłaszający zakończenie polowania. Widząc, jak wielki wpływ na innych miała gra Wojskiego, uczniowie zaprojektowali okładki płyty, którą ten mógłby wydać jako światowej klasy trębacz. Oto one
W Wyszewie odbył się VI Turniej Tenisa Stołowego . Nasi uczniowie , jak zawsze, pokazali klasę.
Morze jest fajne nie tylko latem! Jak co roku wyruszyliśmy na trasę Rajdu Nadmorskiego. Szlak prowadził od Łaz do Mielna. 🌊🌊🌊🚶♂️🚶♀️🚶♂️🚶♀️🌊🌊🌊 Pogoda dopisała, humory również. Troszkę zmęczeni, lecz szczęśliwi dotarliśmy na metę, gdzie czekała na nas pyszna zupa.
Przed feriami trzeba się pobawić. Klasy I -III wzięły udział w balu karnawałowym. Zabawa była przednia
Uczniów klasy VIB odwiedzili znamienici goście - Izaak Newton i Jean-Jacques Rousseau, przedstawiciele Oświecenia w Europie. Uczniowie odbyli podróż w czasie, by wziąć udział w programie telewizyjnym i porozmawiać z wielkimi ludźmi "wieku rozumu".
- Vb już wie, po lekcji multimedialnej o Antarktydzie 🗺. Lekcja to część projektu EduArctic 👀
Kolejna ekipa zawitała na lodowisku. Klasy IV i VIII śmigały po lodzie aż miło.
Uczniowie klasy III Szkoły Podstawowej w Boninie uczestniczyli w przedstawieniu utrzymanym w konwencji TEATRU ILUSTRACJI KAMISHIBAI.Wysłuchali opowiadania pt. „Zimno” M. Ratajczak i U. Ziober będącego opowieścią o badaczu polarnym Henryku Arctowskim.Poznali książkę w „skrzynce” – butai oraz książkę na kolanach – lapbook.Wykonali również piękne rysunki nawiązujące do wysłuchanego opowiadania, które później prezentowali kolegom.
Szkolne koło przyrodnicze PrzyrkaTeam przeprowadziło zajęcia z okazji Dnia Małpy w przedszkolu w Boninie. Dzieci dowiedziały się, co jedza i jak żyją małpy, poznały wybrane gatunki tych zwierząt. To nie wszystko! Przedszkolaki chętnie brały udział w konkursach, tańczyły z Georgem oraz piły zdrowe soki przygotowane przez dziewczyny z klasy VI B. Wszyscy bawili się małpiastycznie!
Uczniowie klas I-III wybrali się na lodowisko⛸⛸⛸, aby poczuć trochę zimy.
Powered by aSc EduPage