6 grudnia w szkole się zaczerwieniło...
Szkolny Zlot Mikołajów
Andrzejkowe zabawy
29.11. w naszej szkole odbyła się zabawa andrzejkowa. Uczestnicy mogli udać się do "Salonu wróżb", gdzie poznali przepowiednie dotyczące ich losu. Niektórzy dowiedzieli się, że za jakiśczas zostaną np.: kucharzami, fryzjerami, milionerami , szefami , sportowcami, lekarzami, aktorami , gwiazami estrady, informatykami. Przepyszne rogaliki z wróżbą także zdradzały jaka czeka nas przyszłość .Rozstrzygnięto także klasowy konkurs na eko-dynię . W klasach I-III komisja miała "twardy orzech do zgryzienia", ponieważ wszystkie prace były przepiękne i wykonane z materiałów ekologicznych. Pierwszym miejscem nagrodzono wszystkie klasy w tej kategorii. W klasach starszych przyznano trzy wyróżnienia. Zdobyły je klasy: Va, VIa oraz VII. Zwycięzcy oprócz słodkiego upominku otrzymali "Vouchery nietykalności".Wszystkie prace były wykonane staraniie i z niezwykłą precyzją. Uczniowie wykazali się dużą kreatywnością. Zapraszamy do obejrzenia wszystkich prac w holu naszej szkoły.
" Kto Ty jesteś " - Gminny Konkurs Wiedzy o Polsce
25 listopada 2019 r. dzieci z klas I-III ze wszystkich szkół z gminy wzięły udział w II Gminnym Konkursie Wiedzy o Polsce "Kto Ty jesteś ", zorganizowanym w SP w Boninie.Pierwszaki, drugaki i trzeciaki świetnie poradziły sobie z układaniem zwrotki i refrenu Mazurka Dąbrowskiego, wykazały się dużą wiedzą dotyczącą historii, geografii oraz ważnych osób w naszym kraju. Zmierzyły się także z zadaniami językowymi i sprawnościowymi, każda ekipa ułożyła godło z puzzli.To była udana wspólna zabawa, a nagrody dla uczestników ufundował wójt gminy Manowo i SKO przy Szkole Podstawowej w Boninie.Do zobaczenia za rok na kolejnej edycji konkursu.
Niepodległość według Przedszkolaków
15 listopada pierwszaki zostały zaproszone przez sześciolatków z przedszkola w Boninie na występ z okazji Święta Niepodległości. To była piękna lekcja patriotyzmu.
W wielkim świecie Calineczki
12 listopada uczniowie klas I-IV pojechali do Bałtyckiego Teatru Dramatycznego w Koszalinie. Obejrzeli spektakl pt. Calineczka. Przedstawienie bardzo się wszystkim podobało.
Czas relaksu w Wodnej Dolinie
14 listopada uczniowie z klasy VIb, VII i VIII pojechali do Parku Wodnego w Koszalinie. Spędzili blisko trzy godziny na wspaniałej zabawie w sztucznej rzece, jacuzzi, a przede wszystkim - na zjeżdżalniach wodnych.Wszyscy wyszli zadowoleni z miło spędzonego czasu.
GMINNY KONKURS FOTOGRAFICZNY
Rozstrzygnięto konkurs "Barwy jesieni". Komisja musiała podjąć trudne decyzje, ponieważ wszystkie przesłane zdjęcia były przepiękne. Po obradach:
W kategorii klas V-VIII przyznano:
☆I miejsce Aleksandrze Nowak, Szkoła Podstawowa w Manowie 🏆🥇👏
☆II miejsce Patrycji Sobolewskiej, Szkoła Podstawowa w Boninie 🏆🥈👏
☆III miejsce Jakubowi Brzozowskiemu, Szkoła Podstawowa w Boninie 🏆🥉👏
wyróżnione zdjęcia:●Aleksandra Nowak, Szkoła Podstawowa w Manowie🏆🏅👏●Izabela Nierzwicka, Szkoła Podstawowa w Rosnowie🏆🏅👏●Igor Talkowski, Szkoła Podstawowa w Boninie🏆🏅👏
W kategorii klas młodszych I-IV jury wyłoniło następujących zwycięzców:
☆ I miejsce Borys Jankojć, Szkoła Podstawowa w Boninie🏆🥇👏
☆ II miejsce Maja Sobczyńska, Szkoła Podstawowa w Boninie 🏆🥈👏
☆ III miejsce Maja Jaworska, Szkoła Podstawowa w Boninie 🏆🥉👏
wyróżnienie otrzymuje:● Łukasz Rembisz, Szkoła Podstawowa w Rosnowie 🏆🏅👏
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy! 👏👏👏 Jesteśmy pełni podziwu Waszych zdolności fotograficznych!Samorząd Uczniowski dziękuje Radzie Rodziców Szkoły Podstawowej w Boninie za wsparcie w ufundowaniu nagród.
101 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
Jak tysiące ludzi w Polsce i my dołączyliśmy się do akcji "Szkoła do hymnu". O godzinie 11.11 dla uczczenia wolnej Polski odśpiewalismy 4 zwrotki Mazurka Dąbrowskiego. Urządziliśmy sobie także patriotyczne karaoke - śpiewaliśmy razem znane piosenki żołnierskie. Na koniec ,jak co roku , odbył się przemarsz biało-czerwonego korowodu. To był wspaniały dzień!
W-F inaczej
8 października 2019 r. klasy VIa i VIb pojechały do PLAY PARKU w Koszalinie na lekcję wychowania fizycznego. Zajęcia te posłużyły rozwijaniu koordynacji oraz ogólnej sprawności ruchowej dzieci. Program zajęć obejmował m.in.: rozgrzewkę przeprowadzoną przez opiekuna grupy, naukę podstaw skakania na trampolinach, ewolucje do basenu z gąbkami, wspólne rozciąganie. Uczniowie mierzyli swoje siły na ścianie wspinaczkowej, ćwiczyli koordynację ruchową na trampolinach do wsadów do koszykówki oraz na 35 trampolinach skośnych i prostych. Największą atrakcją był jednak zjazd na pontonie do basenu z gąbkami.
Zajęcia wszystkim bardzo się podobały.
Po raz kolejny bijemy Rekord
Kolejny raz wraz z tysiącami ludzi w Polsce podjęliśmy próbę pobicia rekordu w jednoczesnym prowadzeniu RKO przez jak największą ilość osób. Przez 30 minut nasi uczniowie bez przerwy wykonywali serie uciśnięć i oddechów. Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca to okazja do podkreślenia, jak ważną umiejętnością jest prowadzenie RKO.
MISTRZ PIEKNEGO CZYTANIA W NASZEJ SZKOLE
Mamy Mistrza i Wicemistrza pięknego czytania!📚👏💪🏆🥇🥈
24 września w filii Gminny Ośrodek Kultury w Wyszewie w bibliotece w Manowie odbyły się eliminacje gminne w konkursie "Mistrzowie pięknego czytania".Uczniowie naszej szkoły zdobyli tytuł Mistrza i Wicemistrza w kategorii "Lektorzy młodsi" (kl. III-V).Zaszczytny tytuł Mistrza zdobył Kaj Karólczak z klasy Va, a Dominik Skalski z kl. III uzyskał miano Wicemistrza.Tytuły Mistrza i Wicemistrza w kategorii "Lektorzy starsi" przypadły uczniom ze Szkoły Podstawowej w Rosnowie.Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za eliminacje powiatowe!
Wycieczka do Świnoujścia
20 września 2019 roku uczniowie z klasy Vb, VIa i VIb Szkoły Podstawowej w Boninie pojechali na wycieczkę do Świnoujścia. Zwiedzili znajdujący się na wyspie Wolin obiekt militarny, którego tajemnica przez lata była pilnie strzeżona, dziewiętnastowieczny pruski Fort Gerharda, a następnie wspięli się na szczyt najwyższej na polskim wybrzeżu latarni morskiej.
W środku lasu uczniowie weszli do sieci podziemnych korytarzy, łączących kilka wielkich schronów, ukrytych pod nadmorskimi wydmami. Przeszli próbę ciemności, poznali okoliczności powstania „podziemnego miasta” i jego przeznaczenie.
Kolejnym etapem wycieczki był Fort Gerharda, gdzie pod okiem pruskiego żołdaka uczniowie przeszli przyspieszone szkolenie wojskowe. Następnie zwiedzili Muzeum Obrony Wybrzeża w Świnoujściu.
Po ognisku, podczas którego dzieciaki same piekły kiełbaski, uczniowie udali się do Latarni Morskiej. Każdy, kto pokonał 308 stopni, mógł podziwiać wspaniałą nadmorską panoramę i otrzymać stosowny certyfikat.
Różnorodność i tolerancja... miłe chwile w teatrze
Dzisiaj uczniowie klas Va, Vb, VIa, VIb, VII oraz VIII uczestniczyli w interaktywnym spektaklu "Zebranie" przygotowanym przez Polski Teatr Dramatyczny. Tematyka poruszała problemy ksenofobii, kłamstwa, tolerancji, przyjaźni, odmienności oraz konsekwencji, które może przynieść niedostosowanie się do panujących norm społecznych. To publiczność decydowała o tym kto klamie i dlaczego kłamie.
Także klasy młodsze wybrały się dzisiaj do CK 105 w Koszalinie. Uczniowie klas I-IV obejrzeli przygotowany przez Polski Teatr Muzyczny spektakl "Różnorodność kultur Europy". Młodzi widzowie poznali przedstawicieli poszczególnych krajów Europy, ich zwyczaje oraz zwroty w różnych językach. Ponadto publiczność pomagała w rozwiązywaniu zawiłych zagadek.
MISTRZOWIE PIĘKNEGO CZYTANIA- ETAP SZKOLNY
W poniedziałek 19.09. w Szkole Podstawowej w Boninie odbyły się eliminacje do gminnego etapu konkursu „Mistrzowie pięknego czytania”. W tym roku uczniowie przygotowywali głosową interpretację wybranego fragmentu tekstu autorstwa Antoine’a de Saint Exupery’ego. W naszej szkole wszyscy uczestnicy wybrali utwór „Mały Książę”.
Do konkursu przystąpiło 13 uczniów z klas III-VI. Jury wybrało 6 reprezentatntów:
Dominika Skalskiego, kl. III
Przemysława Bulczaka, kl. IV
Kaja Karólczaka, kl. Va
Filipa Fiedrorowicza, kl. Vb
Marcelę Okuniewicz, kl. VIa
Maję Godulę, kl. VIb
Komisja postaowiła także przyznać wyróżnienia Zuzannie Czesnowskiej, kl. III oraz Martynie Fiedorowicz, kl. VIb.
Gratulujemy i trzymamy kciuki!
Co robił niedźwiedź w Szkole Podstawowej w Boninie?
Jeszcze na dobre nie rozpoczął się rok szkolny, a uczniowie klasy VB Szkoły Podstawowej w Boninie – Piotr Hernet i Mateusz Zaręba już połknęli bakcyla nauki. Podobnie je w zeszłym roku podczas lekcji języka polskiego pokazali niezwykły talent aktorski, przygotowując inscenizację wiersza Adama Mickiewicza „Przyjaciele”. Chłopcom pomagała Julia Hernet z klasy III, która przekonująco odegrała… niedźwiedzia.
Koledzy z klasy docenili pomysłowość młodych aktorów w zakresie scenariusza, dekoracji, choreografii, nagradzając ich gromkimi brawami. Uczniowie dowiedzieli się, czym jest przyjaźń i poznali przysłowie niedźwiedzie: „Prawdziwych przyjaciół poznajemy w biedzie”.
Zwycięstwo rozpoczyna sezon rozgrywek
W niedzielę 8 września 2019r. w Bobolicach, odbył się inauguracyjny turniej w ramach rozgrywek Liga Bałtycka Orlik 2012 – Powiat Ziemski w kategorii Trampkarz rocz. 2005 i młodsi).
W zawodach wzięło udział 8 zespołów z podziałem na dwie grupy.
Pierwsze miejsce w grupie I z kompletem zwycięstw zajął zespół SP I Bonin ( trener Mariusz Poślednik, kierownik zespołu Bogumiła Markiewicz). Drugie miejsce zajął UKS Olimpia Bobolice , a kolejne UKS Olimpia II Bobolice i GKS Szakale Świeszyno.
Natomiast w grupie II wygrała drużyna SP II Bonin. Na drugiej pozycji uplasowała się drużyna Olimpia/LUKS Bobolice. Trzecie miejsce zajął zespół LUKS Iskra/SP I Kłanino.
Naszą szkołę reprezentowali:
Artym Józef
Duda Oskar
Górecki Grzegorz
Kawalec Dominik
Kowal Kamil
Lichtański Maciej
Masznicz Marcel
Milczarz Krzysztof
Pawluch Mateusz
Paździurski Kamil
Rapita Roksana
Rudzikiewicz Dominik
Śliwa Tomasz
Tomczak Jakub
Wawrzkiewicz Dominik
Gratulujemy!!!
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020
W poniedziałek 2 września rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny . Do naszego grona dołączyło 18 pierwszaków. Mamy nadzieję, że to będzie owocny czas...
JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM
7 czerwca 2019 roku Szkoła Podstawowa w Boninie wzięła udział w ogólnopolskiej akcji czytelniczej „Jak nie czytam, jak czytam”, której pomysłodawcą i głównym organizatorem jest redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole”. Głównym jej założeniem było wspólne czytanie książek. Tak jak w całej Polsce, tak i u nas akcja rozpoczęła się o godzinie 10.00.
Uczniowie przynieśli swoje ulubione książki, które mogli tego dnia zaprezentować. Przygotowali transparenty, z których wynikało, że ich ulubionymi gatunkami są: powieści, opowiadania, baśnie, a nawet wiersze, natomiast najpopularniejszą formą – e-booki. Do zachowania przyjemnej atmosfery panującej tego dnia w naszej szkole przyczyniły się wykonane przez uczniów dekoracje: były wiersze zachęcające do czytania, plakaty reklamujące książki, które warto przeczytać, a nawet makiety przedstawiające ulubione lektury dzieci: „Tajemniczy ogród” i „Opowieści z Narnii”. Akcji towarzyszyła dobra zabawa dzięki uczniom z ósmej klasy, którzy przygotowali inscenizację II części „Dziadów”.
Akcja ta była doskonałą okazją do podsumowania roku czytelniczego w naszej bibliotece szkolnej. Najlepsi czytelnicy z klas I-VIII otrzymali dyplomy i nagrody.
Część akcji odbywała się w plenerze, ponieważ uczniowie z klas I-III pojechali tego dnia na wycieczkę. Spędzając czas na plaży w Gąskach czytali swoje ulubione książki pod okiem nauczycieli.
Podczas całej akcji „Jak nie czytam, jak czytam” widać było miłą atmosferę, uśmiechy uczniów i to, że (w większości) naprawdę czytali.
OGÓLNOPOLSKIE DYKTANDO SZKOLNE
13 maja 2019 roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Boninie wzięli udział w Ogólnopolskim Dyktandzie Szkolnym organizowanym przez Centrum Edukacji Szkolnej w Warszawie.
Test konkursowy został przeprowadzony w dwóch kategoriach wiekowych: dla uczniów klas IV-VI i VII-VIII. Jego celem było sprawdzenie ortograficznych umiejętności dzieci oraz rozwijanie ich kompetencji językowych.
Wśród osób nagrodzonych znalazła się uczennica klasy Vb – Maja Godula, która uzyskała dyplom laureata. Serdecznie gratulujemy!
Wycieczka Klasy IVa
12.04.2019r. klasa 4a udała się na wycieczkę do Gdyni. Uczniowie najpierw odwiedzili Centrum Nauki Eksperyment. Celem wizyty była nauka poprzez doświadczenie, obserwację i ćwiczenia praktyczne. Dzieci samodzielnie zdobywały wiedzę, korzystając z wielu interaktywnych stanowisk.
Duże wrażenie na uczniach zrobił żaglowiec Dar Pomorza, gdzie znajduje się między innymi „Dzwon Zwycięstwa”.
Klasa odwiedziła także Muzeum Emigracji, które mieści się w historycznym budynku Dworca Morskiego w gdyńskim porcie. Zwiedzanie było połączone z rozwiązywaniem ciekawych zadań, i odpowiadaniem na pytania, które należało zapisać na otrzymanych planszach. Odpowiedzi należało odszukać oglądając wystawy związane z emigrowaniem Polaków poza granice kraju.
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Wszystkie