• Podróże literackie- Adam Mickiewicz

• W piątek 19 listopada uczniowie klasy VIIIa wzięli udział w spotkaniu autorskim on-line z autorką książek serii "Podróże literackie"- panią Agnieszką Zielińską, której pasją są podróze literackie śladami polskich poetów. Podczas 40 minutowego spotkania ucziowie zapoznali się z ciekawostkami z życia Adama Mickiewicza. Wirtualnie odwiedzili m.in.: miejsca urodzin i śmierci autora, paryską kamienicę, w której Mickiewicz napisał "Pana Tadeusza", dom Mickiewiczów w Nowogródku, okolice Jeziora Świteź, więzienną celę, w której Mickiewicz spędził kilka miesięcy za przynależenie do tajnej organizacji Filomatów i Filaretów, Akerman, Półwysep Krymski, Bakaczysaraj, Czatyrdah. Dowiedzieli się czym jest świerzop, dzięcielina, kądziel, akerman oraz poznali odpowiedź na nurtujące ich pytanie: dlaczego w Inwokacji Mickiewicz ojczyzną nazywa Litwę.

To było bardzo interesujące spotkanie. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali opowieści o życiu i podróżach wieszcza. Mamy nadzieję, że z panią Agnieszką zobaczymy się niebawem.

• Wrzuć słodziaka dla dzieciaka oraz świątecznego przysmaka

• Zakończyliśmy zbiórkę na rzecz Stowarzyszenie Mama w Mieście Koszalin organiziwaną w naszej szkole przez klasę VIIIa. Hojność naszych uczniów, ich rodzin oraz rodziców naszych absolwentów przerosła nasze najśmielsze oczekiwania! Dzięki dobroci Waszych serc zebraliśmy pokaźny karton gier planszowych, puzzli, pluszaków, artykułów plastycznych, książek i kolorowanek oraz karton różnego rodzaju słodyczy . Zebrane artykuły wspomogą akcję "Wrzuć słodziaka dla dzieciaka oraz świątecznego przysmaka", tym samym umilą świąteczny czas i sprawią radość tym, którzy z różnych względów nie mogą obdarować siebie świątecznymi upominkami.

Jesteśmy ogromnie wdzięczni za zaangażowane! Jak zwykle stanęliście na wysokości zadania!

• Święto Niepodległości

• Uczniowie z klasy VIII b przygotowali krótką akademię z okazji Święta Niepodległości. Z uwagi na obostrzenia covidowe nagrali swój występ i udostępnili pozostałym uczniom, by ci mogli przypomnieć sobie okoliczności odzyskania przez Polskę niezależności politycznej oraz wspólnie z nimi uroczyście obchodzić ten dzień.

• Mamy Niepodległą

• Wzorem lat ubiegłych i w tym roku nasza szkoła przyłączyła się do akcji Mamy Niepodległą! organizowaną przez Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. To ogólnopolska akcja społeczna skierowana do każdego bez względu na wiek, poglądy czy zainteresowania. Jej celem jest wysyłka specjalnie zaprojektiwanych na tę okazję kartek okolicznościowych, a co za tym idzie - wspólne świętowanie Dnia Niepodległości. W tym roku autorami kartek są: Karol Banach, Magda Beneda i Ksenia Kononenko.

Kartki wysyłane przez uczniów naszej szkoły sprawiły radość nie tylko mieszkańcom Bonina, ale dotarły także do Warszawy, Niemiec, Szczecina i innych odległych miejsciwości.

• Turniej Ligi Bałtyckiej

• Szkoła Podstawowa w Boninie znowu najlepsza w Turnieju Ligi Bałtyckiej!

W niedzielę 31 października 2021 r. na Boisku Gminnym w Będzinie, odbył się kolejny turniej w ramach rozgrywek Liga Bałtycka Orlik 2012 - Powiat Ziemski Koszalin w kategorii Trampkarz U14 i Młodzik U12.

W zawodach wzięło udział sześć zespołów, po trzy w każdej kategorii wiekowej, które grały systemem „każdy z każdym” - mecz i rewanż. W kategorii Trampkarz pierwsze miejsce zajęli nasi uczniowie, prowadzeni przez pana Mariusza Poślednika.

Po raz kolejny gratulujemy sukcesu!

• Dzień zwierząt

• Miesiąc październik był miesiącem, w którym w związku z Dniem zwierząt- 04.10. powinno się pamiętać o naszych braciach mniejszych. uczniowie SP Bonin zebrali karmę,koce,zabawki dla bezdomnych psów i kotów z naszej gminy dziękujemy!Dbanie o tych, którzy są słabsi, daje dużą satysfakcję

• "Wylosuj Anioła"

• to akcja pisania kartek do dzieci leczonych na oddziale onkologii, w którą zaangażowali się niektórzy uczniowie naszej szkoły. To działanie jest inicjatywą fundacji Gdy Liczy się Czas i ma na celu wsparcie małych pacjentów przebywających na oddziałach onkologicznych