• Dzień Ziemi

• Dzień Ziemi w SP Bonin obfitował w wyzwaniaklasa 1 sprawdziła,czy woda jest oszczędzana klasa 2 czy nie ma niepotrzebnego poboru prądu klasa 3 wykonała coś nowego z czegoś starego klasa 4 zadbała o roślinny wokół szkoły klasa 5 wymyśliła hasło klasa 6 wsłuchała się w odgłosy natury za oknem klasa 7 A sfotografowała przyrodę klasa 7 B świadczyła o dzisiejszym święcie zielonym elementem stroju 8A poczuła, że fajnie jest na spacerze 8B zadbała o niepotrzebny pobór prądu

• Dbamy o świat

• 22 kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi. Klasa VIIIa z tej okazji posprzątała świat wzdłuż trasy kolejki wąskotorowej na trasie Bonin-Manowo. Zebraliśmy ogromne ilości śmieci. Niestety, najwięcej nich leżało w naszej miejscowości Po dotarciu do Nadleśnictwo Manowo zwiedziliśmy Czaplą Górę i ścieżkę edukacyjną oraz upiekliśmy na ognisku kiełbaski.

• Konkurs recytatorski kl. I-III.

• 21 kwietnia odbyły się szkolne eliminacje do konkursu recytatorkiego.Z klasy I wystapili:Julka, Kornelia i Jędrek, z kl. II - Amelka, z kl. III : Ola R., Ola W. Igor, Wiktor, Maja S.. Nasza szkołę w konkursie gminnym reprezentować będą :Ola W., Igor i Julka.

• Twarożkowe różności

• Uczniowie klasy I własnoręcznie wykonali drugie śniadanie. Bazą był zdrowy twarożek, a dodatki wybierały już dzieci. Było smakowicie...

• Światowy Dzień Zdrowia

• 7 kwietnia to Światowy Dzień Zdrowia klasa 2 wzięła udział w Quest- W zdrowym ciele zdrowy duch- wokół szkoły mięśnie i zwoje nerwowe poszły w ruch klasy 1 i 3 wiedzą, jak się zdrowo odżywiać

#PrzyrkaTeam

• Konkurs plastyczny

• 6 kwietnia w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej odbyła się XIX edycja powiatowej dziecięcej sesji naukowej pt. „Skarpetki, kuny i inne postaci Justyny Bednarek” , podczas której odbyło się rozstrzygnięcie powiatowego konkursu plastycznego pt. „Ilustrujemy utwory Justyny Bednarek” został rozstrzygnięty. Wśród nagrodzonych znalazło się 3 uczniów naszej szkoły. Prace Amelii, Kornelii i Jakuba spodobały się jurorom. Dzieci zostały nagrodzone pięknymi książkami, które być może będą inspiracją do wykonania kolejnych pięknych ilustracji

• Egzamin próbny

• Za naszymi ósmoklasistami ostatni (już 4.) próbny egzamin. W tym roku szkolnym uczniowie zmierzyli się się z zestawami egzaminacyjnymi przygotowanymi przez wydawnictwa: WSiP, GWO, Operon oraz Centralną Komisję Egzaminacyjną.

• Rekolekcje wielkopostne

• Rekolekcje wielkopostne w naszej szkole zakończyły się Msza Świętą w naszym kościele parafialnym w Kretominie. Był to czas pełen refleksji i zadumy. Z całego serca dziękujemy księdzu Radosławowi Mazurowi za naukę rekolekcyjną i poświęcony nam czas. Ogromne Bóg zapłać!

• Z dobrego serca

• Zakończyliśmy w naszej szkole zbiórkę artykułów szkolnych dla dzieci z Ukrainy. Część przyborów trafiła już do dzieci, które chodzą do nas do szkoły. Reszta została spakowana w paczki i zostanie przechowana dla osób, które mogą do nas trafić w najbliższym czasie. Dziękujemy rodzicom i uczniom za wsparcie i okazaną pomoc. Po raz kolejny udowodniliście Państwo, że macie ogromne serca.

• W starożytnym Rzymie

• To nie prima aprilis, lecz najprawdziwsza lekcja polskiego w klasie 8b Uczniowie przenieśli się w czasie do starożytnego Rzymu i przygotowali gazetę, tematycznie związaną z omówioną właśnie na lekcjach języka polskiego powieścią Henryka Sienkiewicza "Quo vadis". W zaprezentowanych pracach nie mogło zabraknąć nawiązań do najważniejszych wydarzeń: śmierci małej Augusty, twórczości Nerona, podpalenia Rzymu, nieuzasadnionych oskarżeń pod adresem chrześcijan czy ślubu Ligii i Winicjusza

• Prima Aprilis

• W naszej szkole pierwszy kwietnia, czyli Prima Aprilis, obchodziliśmy Dniem bez Plecaka! Typowy plecak dzisiaj zastąpiły: wózki, walizki suszarka na pranie, deskorolki z Tipi, garnki, reklamówki, kosze, choinka, fotelik samochodowy, hustawka, regał, poszewka na poduszkę, a nawet...opona! Zaangażowanie i krwatywność uczniów były na najwyższym poziomie!

• Smacznie i zdrowo

• Przygotowywanie smacznych przekąsek przez klasę V stało się bardzo lubianym zajęciem na technice. Dziś tortilla pełna witamin.